Рада ЄС схвалила передачу Україні прибутків від російських активів

Влада
Будівля Ради ЄС в Брюсселі. Фото: Winfried Rothermel

Рада Європейського союзу у вівторок, 21 травня, схвалила передачу Україні надходжень від оподаткованих надприбутків заморожених російських активів.

Про це повідомило постійне представництво Чехії в ЄС в соцмережі X.

«Рада ЄС підтвердила свою згоду на використання надходжень від знерухомлених активів Центрального банку Російської Федерації на користь України.

Передбачається, що щорічні надходження становитимуть приблизно 2,5-3 мільярди євро. 90% з них будуть спрямовані на військові потреби для підтримки оборони України», – йдеться у повідомленні.

Ще 10% надходжень – піде на відновлення та реконструкцію України.

Нагадаємо: 

  • Європейський Союз вів технічні роботи по реалізації пропозицій щодо використання заморожених російських активів в інтересах України в січні 2024 року.
  • Естонія перша через країн ЄС в січні 2023 року запропонувала правову базу щодо конфіскації та передачі Україні підсанкційних російських активів.
  • За перший рік війни Сполучені Штати Америки та союзники заблокували чи конфіскували активи на понад 58 мільярдів доларів, які належать росіянам чи контролюються ними та потрапили під санкції, запроваджені через агресію РФ проти України.
  • Україна досі не має стратегії щодо конфіскації активів російських олігархів і українських діячів часів Януковича, щодо яких запроваджені санкції РНБО. Через це, станом на кінець 2023 року, від стягнутих активів підсанкційних осіб в бюджет надійшло трохи більше 100 мільйонів гривень.