15 років з конфіскацією. Пенсіонер Віктор Ярмоленко, який наводив російські ракети на Миколаїв, отримав вирок за держзраду

Влада
Віктор Ярмоленко, зрадник, який наводив російські ракети на Миколаїв. Фото з соцмереж

74-річний пенсіонер Віктор Ярмоленко з Миколаєва в 2022 році наводив російські ракети по ТЕЦ і інших об’єктах критичної інфраструктури, а також місцям розташування українських військових. За цей злочин колегія Центрального районного суду Миколаєва 17 травня визнала його винним у державній зраді.

Центр журналістських розслідувань ознайомився з вироком суду і переповідає з нього найголовніше.

Суд встановив, що 74-річний Ярмоленко Віктор Тихонович з Миколаєва не пізніше серпня 2022 року сам, з власної ініціативи вийшов на російських агентів і навідників і почав допомагати їм знищувати своє місто. Почав він з передачі окупантам інформації про рух, переміщення і розташування військовослужбовців Збройних Сил України в Миколаєві. Також він фіксував і відсилав росіянам інформацію про результати артилерійських обстрілів інфраструктури.

22 серпня 2022 року Віктор Ярмоленко передав окупантам інформацію про знаходження ЗСУ на території кінноспортивної школи. 6 вересня 2022 року він переслав росіянам детальні фотографії з результатами артобстрілу Інгульського мосту, будівель Миколаївського суднобудівного заводу, Чорноморського національного університету імені Петра Могили, Миколаївського національного університету імені Сухомлинського і Миколаївського національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова.

14 вересня 2022 року Віктор Ярмоленко отримав від росіян завдання детально сфотографувати пункти пропуску, наявність охорони, схеми розташування парових турбін, газових труб, вузлових електропідстанцій та інших об’єктів Миколаївської ТЕЦ для її повного знищення ракетними ударами. Наступного дня він це виконав і надіслав окупантам світлини з їхнім детальним описом.

За це Віктору Ярмоленку росіяни передали 5 літрів бензину.

Сам Ярмоленко в суді свою вину не визнав. За його словами, влітку 2022 року у дворі його будинку до нього звернувся незнайомець близько 40 років і запитав, чи не служив він у Севастополі.  

«Незнайомець сказав, що він із Керчі і попросив робити фотознімки об’єктів у Миколаєві і пересилати їх за допомогою «Телеграм». Для виконання завдання чоловік передав Віктору Ярмоленку мобільний телефон з встановленим додатком «Телеграм». Цього незнайомця Ярмоленко бачив лише один раз», – йдеться у вироку суду.

Віктор Ярмоленко, зрадник, який наводив російські ракети на Миколаїв. Фото з соцмереж

Слідчим вдалося задокументувати листування Віктора Ярмоленка з російськими агентами. Воно повністю спростовує твердження обвинуваченого, що його нібито ввели в оману.

Ось фрагмент цього листування (цитати наводимо за оригіналом):

«Віктор Ярмоленко: Я в качестве инженера наладчика [суднобудівного заводу] сдал родине 5 судов длина 265 метров серия героев комсомольцев… [Теперь там] полная разруха… Ваши предложения???

Російський агент: Нужна информация о том функционирует ли завод, осуществляет ли какие-либо оборонные заказы по строительству судов. Мы понимаем, что потенциал у завода большой, когда освободим вас – будем вплотную восстанавливать производство… Давайте попробуем разузнать не просрали ли хохлы завод, как всё что осталось от наследия Союза…»

В іншій частині листування Віктор Ярмоленко просив свого агента про особисту зустріч:

«Віктор Ярмоленко: Как на счет визуального контакта???

Російський агент: Что вы имеете ввиду под визуальным контактом?

Віктор Ярмоленко: Думаю что фото будет не достаточно, а рукопожатия думаю достаточно…

Російський агент: Вы имеете ввиду со мной?

Віктор Ярмоленко: Да хоть со всей Россией и её Армией

Російський агент: Со всей Россией контакт будет очень скоро, поверьте мне, я думаю нашими действиями мы вам это доказали. Наши люди везде и по всюду, вы это знаете. Когда мы зайдём в по праву наш Николаев, первым человеком с которым я пожелаю встретиться – это Вы.

Віктор Ярмоленко: Рад стараться… Дай вам бог молюсь за вас УДАЧИ ВАМ (Наше дело правое) и мы победим.

Російський агент: Однозначно бравое, Победа только за нами. Работаем в этом направление. Конец связи».

У вересні 2022 року українські правоохоронці почали спостереження за діями Віктора Ярмоленка і тоді ж затримали його.

Суд визнав пенсіонера винним у державній зраді за ч.2 ст.111 КК України.

Вирок – 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. У Віктора Ярмоленка конфіскують мобільний телефон і квартиру.

Вирок суду ще не набрав законної сили.

Як повідомляв ЦЖР, 37-річна херсонка Катерина Батожна визнана винною в колабораційній діяльності. З 2022 року вона працює в захопленій російськими окупантами Північній колонії №90. За скоєний злочин її заочно покарано 12 роками позбавлення волі з конфіскацією майна.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter