Постачав продукти для в’язниць окупантів. Підприємця Віталія Кулика з Новоолексіївки на Херсонщини заочно засудили на 5 років

Влада
Віталій Кулик
Віталій Кулик, колаборант

52-річний підприємець Віталій Кулик з селища Новоолексіївка Генічеського району Херсонщини очолив незаконно зареєстроване в російській юрисдикції ООО «Юг-Опт». Після цього він почав поставляти продукти для нелегальних в’язниць окупантів. За скоєні злочини Галицький районний суд Львова заочно визнав його винним у колабораційній діяльності.

Про це з посиланням на вирок суду повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Суд встановив, що в грудні 2022 року 52-річний уродженець Чаплинки Каховського району, мешканець Новоолексіївки Кулик Віталій Павлович очолив ООО «Юг-Опт», незаконно зареєстроване в російській юрисдикції. 

Невдовзі Віталій Кулик від імені цього підприємства почав укладати контракти на поставку продуктів з окупаційним головним управлінням «міністерства внутрішніх справ РФ по Херсонській області» та іншими структурами. Товари йшли до незаконних ізоляторів і в’язниць окупантів.  

13 березня 2023 року він зобов’язався поставити окупаційному МВС чорного чаю на загальну суму майже 19 тисяч рублів, м’ясних консерв майже на 1,2 млн рублів, столового і кухонного пластикового посуду майже на 85 тис. рублів, цукру майже на 30 тис. рублів, супів і сухих бульйонів майже на 266 тис. рублів, хрумких хлібців майже на 520 тис. рублів, пластівців і гранул з картоплі майже на 323 тис. рублів.

12 травня 2023 року Віталій Кулик підписав «державний» контракт з місцевим окупаційним управлінням федеральної служби виконання покарань (російською – УФСИН) на поставку продуктів на загальну суму майже в 800 тис. рублів. 

Того ж дня він підписав контракт з місцевим окупаційним управлінням служби виконання покарань (УСИН) на поставку товарів на суму 24 тис. рублів. 

Дії Віталія Кулика суд кваліфікував за ч. 4 ст. 111-1 КК України – колабораційна діяльність.

Вирок суду (заочний) – 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також Віталію Кулику заборонено протягом 15 років брати участь у діяльності органів державної влади і займатися господарською діяльністю.

Вирок ще не набрав законної сили.

Віталій Кулик з 2018 року зареєстрований ФОПом у селищі Новоолексіївка Генічеської міської громади з основним видом діяльності – роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами, напоями і тютюновими виробами. Раніше він займався аналогічною підприємницькою діяльністю у рідній Чаплинці.

  • Як повідомляв ЦЖР, 58-річний Олександр Алєєв з Херсона отримав від СБУ заочну підозру в колабораційній діяльності і пособництві державі-агресору. Він під час тимчасової окупації міста очолив незаконно створену окупантами «Херсонскую областную типографию», грабував місцеві поліграфічні підприємства і обслуговував ворога, друкуючи для нього окупаційні газети, листівки і іншу агітаційну продукцію.