Близько мільйона військовозобов’язаних українців оновили свої дані саме через «Резерв+» – Міноборони

Влада
Фото: АрміяInform

Саме через мобільний додаток “Резерв+”, розроблений Міністерством оборони, громадяни України бажають актуалізувати свої військово-облікові дані.

Про це повідомив речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін.

“Є три можливості оновити свої дані – це ТЦК, ЦНАП та “Резерв+”. Нагадаю, що в травні цього року мобілізація не починалася, вона продовжується, адже продовжується агресія РФ. Тобто потрібно підкріплення на лінії бойового зіткнення. Потрібні люди, які будуть стримувати ворога. Наразі застосунок “Резерв+” став найбільш популярним”, – пояснив Лазуткін.

За його словами, близько мільйона людей оновили свої дані саме через “Резерв+”.

“Близько 11 тис. українців зробили це за межами нашої країни в Польщі, Німеччини, Чехії та Канаді. Також близько 120 тис. військовозобов’язаних жінок уточнили свої дані через застосунок “Резерв+”. 145 тис. людей, які заброньовані або мають відстрочку, також виконали норму закону. Вочевидь, саме через застосунок “Резерв+” українці мають бажання оновлювати свої дані”, – зазначив Лазуткін.

Речник Міноборони додав, що в перші дні роботи “Резерв+” мав деякі збої через перевантаження серверів, але зараз все працює.

Як повідомлялось, 18 травня 2024 року Міноборони запустило мобільний застосунок «Резерв+» для військовозобов’язаних, призовників та резервістів, в якому вони можуть оновити свої облікові дані.

Нагадаємо:

  • 11 квітня 2024 року Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку. Із документу вилучили норми про демобілізацію військовослужбовців після 36 місяців служби. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон.
  • Документ, серед іншого, передбачає, що чоловіки у віці 18-60 років зобов’язані протягом 60 днів оновити свої облікові дані у військкоматі, центрі надання адмінпослуг (ЦНАП) або в електронному кабінеті призовника. Також військовозобов’язані на час дії воєнного стану повинні постійно мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти їх на вимогу поліції чи працівників ТЦК.
  • 18 травня 2024 року закон про мобілізацію набув чинності.