Російському військовому Алєксєю Нємцову повідомили підозру за зґвалтування неповнолітньої в окупованих Олешках на Херсонщині

Влада

33-річний російський військовий Алєксєй Нємцов з села Шангала Ставропольського краю в січні 2023 року зґвалтував неповнолітню дівчину в окупованих Олешках на Херсонщині. За скоєний злочин Національна поліція України заочно повідомила йому підозру в порушенні законів та звичаїв війни.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на оприлюднену підозру.

Слідчі встановили, що росіянин Нємцов Алєксєй Анатолійович, 20 листопада 1990 року народження, мешканець села Шангала Петровського району Ставропольського краю у складі 126-ї окремої гвардійської Горлівської Червонопрапорної, ордена Суворова бригади берегової оборони, в/ч 12676 Збройних сил РФ брав участь в окупації м. Олешки Херсонської області.

Наприкінці грудня 2022 року Алєксєй Нємцов разом із іншим військовим окупаційних ЗС РФ на вулиці в Олешках зустрів 15-річну дівчину. Нємцов наказав їй зупинитися, перевірив її мобільний телефон і запропонував надати матеріальну «допомогу». Однак у цей момент повз проходили інші люди, тож Нємцов відпустив дівчину.

3 січня 2023 року біля кафе «У Наталі» в Олешках, перебуваючи в автомобілі, Алєксєй Нємцов знов побачив на вулиці цю дівчину і наказав їй сідати до машини. Та відмовилась, однак інший невстановлений російський військовий став погрожувати дівчині вогнепальною зброєю і примусив її сідати до автівки. 

Дівчину відвезли до приватного будинку і завели до однієї з кімнат. Там Алєксєй Нємцов почав погрожувати їй масовим зґвалтуванням російськими «освободителями», якщо та відмовиться задовольнити всі його бажання. Погрожуючи їй розстрілом Нємцов зґвалтував дівчину і відпустив. 

Коли вона вийшла на вулицю, інший військовий РФ наставив на неї зброю. В цей момент вийшов Алєксєй Нємцов і сказав своєму колезі по службі, що відпустив її додому. Лише після цього дівчині дозволили піти.

За скоєний злочин Алєксєю Нємцову заочно повідомили підозру за порушення законів та звичаїв війни. За українським законодавством йому світить від 8 до 12 років позбавлення волі – за ч. 1 ст. 438 КК України.

За даними ЦЖР, до повномасштабного вторгнення РФ в Україну Алєксєй Нємцов працював у підприємстві «Хлібороб» ставропольського агрохолдингу «Энергомера». 

  • Як повідомляв ЦЖР, російські окупанти в 2022 році незаконно позбавляли волі і жорстоко знущалися над мешканцями села Новопетрівка Миколаївської області. Одного з них вони розстріляли. За це Національна поліція України заочно повідомила підозру в порушенні законів та звичаїв війни 37-річному Константіну Макіну, 46-річному Віктору Клімєнку і 34-річному Аралтану Манджиєву.