Андрій Козленко, чиновник зі Снігурівки Миколаївщини, за роботу на окупантів заочно отримав 6 років тюрми з конфіскацією майна

Влада
На в'їзді до Снігурівки. Фото: Миколаївська обласна прокуратура
На в'їзді до Снігурівки. Фото: Миколаївська обласна прокуратура

59-річний Андрій Козленко, чиновник зі Снігурівки Баштанського району Миколаївської області, працював на ворога начальником відділу діловодства окупаційної адміністрації міста. За скоєний злочин Снігурівський районний суд 29 травня визнав його винним у колабораційній діяльності і заочно позбавив волі на 6 років з конфіскацією майна. Розкрити цей злочин слідчим вдалося завдяки кинутим окупантами документам при їхній втечі з міста.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Суд встановив, що після незаконної окупації Снігурівки російськими військами 19 березня 2022 року 59-річний Козленко Андрій Володимирович пішов працювати у створеній загарбниками «військово-цивільній адміністрації Снігурівського району» начальником відділу діловодства. Саму Снігурівку росіяни тоді «приєднали» до Херсонської області. 

Встановити причетність Андрія Козленка до окупаційної влади вдалося завдяки численним фінансовим і іншим документам, кинутими росіянами під час їхньої втечі зі Снігурівки в листопаді 2022 року. 

Також слідчим вдалося допитати багатьох свідків, частина з яких теж працювала в окупаційній адміністрації міста. Вони розповіли, що спочатку ця «адміністрація» розміщувалася в захопленій адмінбудівлі, а після прильоту по неї – в захопленій місцевій гімназії. 

Свідки підтвердили причетність Андрія Козленка до окупаційної влади Снігурівки і сказали, що загалом в незаконній «адміністрації» працювало біля 20 осіб, які отримували зарплату біля 70 тис. рублів на місяць. 

«В охоронців зарплата була менша. Але загалом назва посад не відповідала їхнім функціональним обов’язкам», – сказала одна зі свідків.

19 жовтня 2022 року росіяни оголосили в Снігурівці «воєнний стан» і закрили свою адміністрацію. 10 листопада місто звільнили від окупантів.

За матеріалами суду, Андрій Козленко раніше працював у Снігурівській райдержадміністрації. Однак, як вказано в його деклараціях, він був землевпорядником і завідувачем сектором з земельних відносин Снігурівської міської ради. Також він був одним зі співзасновників Снігурівської районної організації партії «Демократичний союз», що діяла до 2012 року. Ще Андрій Козленко раніше очолював Снігурівську районну організацію профспілки працівників державних установ.

За скоєні ним злочини суд визнав його винним у колабораційній діяльності за ч. 5 ст. 111-1 КК України. Вирок Андрію Козленку – 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна. 

Також йому протягом 10 років заборонили працювати в органах влади.

  • Як повідомляв ЦЖР, 70-річний Олександр Немикін, фігурант публікацій ЦЖР, депутат Нижньосірогозької селищної ради Генічеського району від ОПЗЖ, призначений росіянами гауляйтером села Верхні Сірогози, отримав від СБУ заочну підозру. За колабораційну діяльність йому світить від 5 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.