Капітану Росгвардії Владіміру Полуектову оголосили підозру за катування людей в херсонському ІТТ

Влада
Ізолятор тимчасового утримання Херсонського облуправління поліції, перетворений окупантами на катівню, Фото: Олег Батурін

Національна поліція України встановила особу капітана Росгвардії, який відповідав за незаконне утримання цивільних полонених і їхнє катування в захопленому ізоляторі тимчасового тримання у Херсоні в 2022 році. Це – 39-річний Владімір Полуектов з Новочеркаська. За скоєний злочин йому повідомили підозру в порушенні законів та звичаїв війни.

Про це з посиланням на текст підозри повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Слідчі встановили, що 39-річний громадянин Росії, капітан Росгвардії Полуектов Владімір Анатолійович не пізніше 8 квітня 2022 року був призначений головним відповідальним за діяльність підрозділу Росгвардії, які забезпечували режим нелегального ув’язнення людей в херсонському ІТТ. Сам цей ізолятор на вулиці Теплоенергетиків, 3 російські окупанти захопили 9 березня 2022 року і перетворили на катівню.

Як комбатант Владімір Полуектов був зобов’язаний дотримуватися норм міжнародного права в період збройних конфліктів. Однак він разом із іншими військовими РФ незаконно позбавляв волі і катував в ІТТ людей – здебільшого, цивільних осіб. Встановлено, що Полуектов причетний до незаконного ув’язнення і катування понад 67 осіб протягом квітня – червня 2022 року.

«Під керівництвом Полуектова російські військові били руками, ногами, гумовими кийками, прикладами від автоматів і катували ув’язнених, зокрема, електричним струмом. Людей тримали в антисанітарних умовах, їсти давали не більше одного разу на день, забороняли їм прогулянки, не надавали медичну допомогу», – йдеться у тексті підозри.

Також Владімір Полуектов віддавав накази підлеглим жорстоко поводитися з бранцями. Одному з полонених він віддав наказ віджиматися від підлоги, а коли той не зміг цього зробити, то отримав не менше 20 ударів ногою по спині.

За жорстоке поводження з людьми Владімір Полуектов отримав заочну підозру за ч.1 ст.438 КК України. За українським законодавством йому світить від 8 до 12 років позбавлення волі.

Як писав ЦЖР, Національна поліція України 9 вересня 2023 року заочно повідомила про підозру трьом російським військовим, які катували і вбивали цивільних в ІТТ на вул. Теплоенергетиків, 3, у Херсоні. 21-річний Єгор Бондарєнков з Оренбурга, 35-річний Алєксєй Холоділін з села Араповка Ульяновської області і 20-річний Алєксандр Чилєнгіров з селища Сборовський Оренбурзької області підозрюються у жорстокому поводженні з цивільним населенням та в інших порушеннях законів і звичаїв війни.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter