Глава МВС Клименко розповів, хто може звільнитися з військової служби

Влада

Усі військовослужбовці, яких визволили із полону, можуть звільнитися з військової служби, незалежно від дати обміну.

Про це повідомив глава МВС Ігор Клименко.

“Позиція МВС стосовно непорозуміння з тлумаченням Нацгвардією норми статті 26 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо можливості звільнення з військової служби осіб, які пройшли полон:

Відповідна норма застосовується до всіх військовослужбовців, які мають статус звільнених з полону. Незалежно від дати обміну”, – йдеться в повідомленні.

Раніше нардеп Олексій Гончаренко заявив, що Нацгвардія скасувала можливість звільнення військових, які пройшли полон, що суперечить закону про мобілізацію.

Кабмін змінив порядок вручення повісток резервістам та військовозобов’язаним. Тепер представники територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки зможуть їх вручати цілодобово.

Нагадаємо:

  • 11 квітня 2024 року Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку. Із документу вилучили норми про демобілізацію військовослужбовців після 36 місяців служби. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон.
  • Документ, серед іншого, передбачає, що чоловіки у віці 18-60 років зобов’язані протягом 60 днів оновити свої облікові дані у військкоматі, центрі надання адмінпослуг (ЦНАП) або в електронному кабінеті призовника. Також військовозобов’язані на час дії воєнного стану повинні постійно мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти їх на вимогу поліції чи працівників ТЦК.
  • 18 травня 2024 року закон про мобілізацію набув чинності.
  • Кабмін встановив нові правила для військовозобов’язаних, що звертаються до ТЦК. Так, громадян, які самостійно прибули у ТЦК для уточнення своїх даних, не можуть відразу направити на військово-лікарську комісію. Для цього їм мають виписати окрему повістку. Це також стосується і тих, хто прийшов із заявою про надання відстрочки.