В Запоріжжі депутати продають Леніна. Хочуть заробити 10 мільйонів

Влада
Демонтаж пам’ятника Леніну в Запоріжжі, 17 березня 2016 року. Фото: Shutterstock

Депутати Запорізької міської ради прийняли рішення про продаж бронзової скульптури Владіміра Леніна, яка у 2016 була демонтована з пам’ятника біля Дніпровської ГЕС і з того часу знаходиться на балансі міста. Від 10 до 15 млн грн, які міська влада хоче отримати від продажу, планують використати на ремонт укриттів Запоріжжя.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на рішення Запорізької міської ради та повідомлення секретаря Запорізької міської ради Регіни Харченко. 

«Виставляємо Леніна на продаж… На сесії депутати прийняли проєкт рішення про продаж цього брухту через аукціон. Якщо знайдемо покупця, то Запоріжжя отримає від 10 до 15 мільйонів гривень», – йдеться у повідомленні. 

Регіна Харченко повідомила, що з 2016 року памʼятник знаходиться на балансі міста.

Демонтовані скульптури з пам’ятника біля Дніпровської ГЕС на зберіганні у Запоріжжі. Фото: t.me/regina_harchenko

В рішенні Запорізької міської ради вказано, що продавати скульптуру Леніна, а також скульптури сталевара з інженером й електрика з колгоспницею будуть шляхом проведення електронних торгів з використанням електронної торгової системи ProZorro.Продажі.

«Весь обсяг коштів, виручених від продажу майна, в подальшому спрямувати виключно на капітальні, поточні ремонти найпростіших укриттів в Запоріжжі, які перебувають на балансі комунального підприємства «Градпроєкт», – сказано в рішенні міськради.

Пам’ятник Владіміру Леніну авторства Михайла Лисенка та Миколи Суходолова було встановлено в Запоріжжі в 1964 році на площі біля Дніпровської ГЕС. Пам’ятник числився у реєстрі пам’яток монументального мистецтва місцевого значення до осені 2015 року.

Демонтаж пам’ятника відбувся 17 березня 2016 року і тривав майже 30 годин.

Нагадаємо:

  • 9 квітня 2015 року Верховна Рада прийняла закон про засудження комуністичного і нацистського тоталітарних режимів і заборонила їх пропаганду.
  • У травні 2017 року народні депутати від «Опозиційного блоку» та інших фракцій подали подання до Конституційного Суду щодо визнання неконституційним закону про декомунізацію.
  • В рамках декомунізації були демонтовані сотні пам’ятників Леніну і перейменовано сотні населених пунктів.
  • 12 травня 2016 року Верховна Рада України в рамках процесу декомунізації повернула історичні кримськотатарські назви 75 населеним пунктам і районам тимчасово окупованого Криму і перейменувала 72 населених пункти на окупованому Донбасі.
  • 16 липня 2019 року Конституційний суд України визнав закон про декомунізацію конституційним, а пропаганду комуністичного режиму реальною загрозою для сучасної української державності.