Володимир Звейко з Молодіжного на Херсонщині отримав вирок суду за поширення інформації про переміщення техніки ЗСУ

Влада
Володимир Звейко , колаборант
Володимир Звейко , колаборант

П’ять років позбавлення волі з іспитовим строком у 3 роки. Такий вирок отримав Володимир Звейко з селища Молодіжне Херсонської міської громади. Чоловік з січня по березень 2024 року передавав колезі і знайомій по телефону інформацію про переміщення військової техніки ЗСУ. Частину цієї інформації згодом передавали на тимчасово окуповану територію Херсонщини.

Про це йдеться у вироку Херсонського міського суду від 4 червня, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Суд встановив, що Звейко Володимир Петрович, уродженець Сімферополя, мешканець селища Молодіжне Херсонського району, водій КТС «Херсон», з 9 січня по 7 березня незаконно поширював інформацію про переміщення Збройних Сил України і їхньої військової техніки. 

Зокрема, 9 січня 2024 року Володимир Звейко розповів цю інформацію по телефону своїй знайомій. Він детально описав, яку він бачив техніку і що вона рухалася в напрямку Каховки. Аналогічну інформацію він передав телефоном 7 березня 2024 року о 6.36 ранку.

За висновком суду, поширення такої інформації може завдати шкоди України в умовах воєнного стану, може нести загрозу життю і здоров’ю військовослужбовців і підірвати стан боєготовності підрозділів ЗСУ.

Володимир Звейко визнав себе в суді винуватим і погодився на запропонований йому вирок. За його словами, про переміщення військової техніки у нього цікавилась диспетчерка транспортної компанії, в якій він працював. Уже пізніше Звейко дізнався, що жінка передавала отриману інформацію людині, яка перебуває на тимчасово окупованій території Херсонщини і який займався продажем російського пального та примушував водіїв його купувати. 

Суд визнав Володимира Звейка винним у скоєнні злочину за ч. 2 ст. 114-2 КК України. Вирок – 5 років позбавлення волі з іспитовим строком у 3 роки. 

Вирок ще не набрав законної сили.

  • Як повідомляв ЦЖР, 48-річний херсонець Володимир Соколов, який добровільно працює тюремником в окупаційному УСИН Херсонщини – «управлении службы исполнения наказаний» – заочно визнаний винним у колабораційній діяльності. 3 червня Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області виніс йому вирок – 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна.