Юлію Приходько, секретарку гауляйтера села Новорайськ на Херсонщині, суд визнав винною в колабораційній діяльності

Влада
Юлія Приходько
Юлія Приходько, колаборантка

Юлія Приходько з села Новорайськ Бериславської громади Херсонщини визнана винною в колабораційній діяльності. Під час окупації села жінка працювала секретаркою у голови незаконної російської місцевої адміністрації Сергія Андрющенка. Великоолександрівський районний суд Херсонської області 31 травня виніс їй вирок: позбавлення права обіймати посади в органах влади протягом 10 років.

Про це з посиланням на вирок суду повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Суд встановив, що безробітня Приходько Юлія Василівна з села Новорайськ з травня по листопад 2022 року добровільно працювала секретаркою у голови місцевої окупаційної адміністрації Сергія Андрющенка

Жінка приймала документи для виплати грошової допомоги від ворога, оформлювала російські пенсії. 

У суді Юлія Приходько розповіла, що пішла працювати на окупантів через відсутність грошей. На посаду секретарки гауляйтера її офіційно не оформлювали, на роботу вона приходила тоді, коли її запрошував керівник Сергій Андрющенко. Зарплату їй виплачували в ті ж дні, коли вона працювала. Всього окупанти їй заплатили 25 тисяч рублів.

Такою Юлія Приходько розповіла, що росіяни пропонували їй посаду вчителя в школі, але від цього вона відмовилася.

Оскільки робота жінки на ворога не була пов’язана з виконанням керівних функцій, її дії кваліфікували за ч. 2 ст. 111-1 КК України. 

Врахувавши каяття Юлії Приходько, суд виніс їй вирок: позбавлення права обіймати посади в органах влади протягом 10 років без конфіскації майна.

Відомо, що до окупації Юлія Приходько працювала секретаркою в Новорайській сільській раді, а потім – вчителькою у місцевій школі. За даними з місцевих пабліків, на ворога також працював її чоловік Олександр Приходько.