Франція надасть Україні €200 мільйонів на відновлення критичної інфраструктури

Влада

Україна і Франція підписали угоду щодо відновлення та підтримки критичної інфраструктури й пріоритетних секторів економіки на 200 млн євро, з яких 60 млн буде спрямовано на енергетику.

Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.

«У Парижі відбулося підписання Грантової угоди між урядом Французької республіки та урядом України щодо сприяння відновленню та підтримці критичної інфраструктури та пріоритетних секторів економіки України. Мета угоди — залучити грантові кошти уряду Французької Республіки в сумі 200 млн євро, які будуть спрямовані на реконструкцію та відновлення критично важливої інфраструктури», – йдеться в повідомленні.

За інформацією Мінекономіки, 60 млн євро з цієї суми будуть спрямовані на підтримку енергетичного сектору України.

Згідно з умовами підписаної угоди, кошти призначені для тих підприємств, які інвестуватимуть у критичну інфраструктуру, для відбудови України. Зокрема, йдеться про такі сектори, як охорона здоров’я, інфраструктура, енергетика, сільське господарство, водопостачання та водовідведення, переробка відходів, розмінування, житлове будівництво та цифрові технології.

  • Міністр збройних сил Франції Себастьян Лекорню пообіцяв поставити в Україну нову партію ракет Aster до системи протиповітряної оборони SAMP-T.