G7 погодила кредит Україні в $50 млрд за рахунок заморожених російських активів

Влада

Франція повідомила, що лідери країн “Групи семи” досягли домовленості про виділення 50 мільярдів доларів для України шляхом використання заморожених російських активів.

Про це пише Bloomberg із посиланням на Єлисейський палац.

Згідно з повідомленням канцелярії французького президента, Україна отримає кредит до кінця 2024 року.

“Існує домовленість. Як завжди в G7 лідери ухвалюють рішення, а технічні фахівці потім виконують свою роботу, щоб надати йому форму”, – сказав представник Єлисейського палацу.

Рішення, як очікується, буде офіційно схвалене на саміті “Групи семи” 13-14 червня, після чого країни повинні будуть визначити технічні аспекти його реалізації.

Йдеться про пропозицію США, яка передбачає, що G7 нададуть Україні кредит у 50 мільярдів доларів, який виплачуватимуть за рахунок прибутків, отриманих від заморожених активів Росії.

Раніше Євросоюз висунув альтернативну пропозицію, згідно з якою він сам надасть кредит для України, використавши як заставу свій семирічний бюджет у розмірі 1,2 трильйона євро.

Рада Європейського союзу у вівторок, 21 травня, схвалила передачу Україні надходжень від оподаткованих надприбутків заморожених російських активів.

Нагадаємо: 

  • Європейський Союз вів технічні роботи по реалізації пропозицій щодо використання заморожених російських активів в інтересах України в січні 2024 року.
  • Естонія перша через країн ЄС в січні 2023 року запропонувала правову базу щодо конфіскації та передачі Україні підсанкційних російських активів.
  • За перший рік війни Сполучені Штати Америки та союзники заблокували чи конфіскували активи на понад 58 мільярдів доларів, які належать росіянам чи контролюються ними та потрапили під санкції, запроваджені через агресію РФ проти України.
  • Україна досі не має стратегії щодо конфіскації активів російських олігархів і українських діячів часів Януковича, щодо яких запроваджені санкції РНБО. Через це, станом на кінець 2023 року, від стягнутих активів підсанкційних осіб в бюджет надійшло трохи більше 100 мільйонів гривень. Детальніше – в інтерв’ю з Глібом Канєвським, керівником аналітичного центру StateWatch, у ефірі програми «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар.