США виділяють Україні $1,5 млрд допомоги на енергетику та гуманітарні потреби

Влада
Віцепрезидентка США Камала Гарріс. Фото: AFP

Віцепрезидент США Камала Гарріс в рамках Саміту за мир в Україні та зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським оголосила, що Сполучені Штати нададуть понад $1,5 млрд через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) і Державний департамент для підтримки народу України.

Про це повідомляється на сайті Білого дому.

«Від USAID це передбачає $500 млн нового фінансування енергетичної допомоги та перенаправлення $324 млн раніше оголошених коштів на екстрені енергетичні потреби України. Це фінансування відновить енергетичну інфраструктуру, пошкоджену війною, розширить виробництво електроенергії, заохотить інвестиції приватного сектору та захистить енергетичну інфраструктуру. Ці зусилля допоможуть Україні відреагувати на останні атаки Росії на українську енергетичну інфраструктуру, підтримуючи ремонт і відновлення, підвищуючи стійкість України до перебоїв у постачанні енергії та закладаючи основу для відновлення й розширення української енергетичної системи», – йдеться у повідомленні.

Крім того, Гарріс оголосила про виділення понад $379 млн гуманітарної допомоги від держави та USAID для задоволення нагальних потреб біженців, внутрішньо переміщених осіб і громад, які постраждали від війни Росії проти українського народу.

«Ця підтримка охоплює продовольчу допомогу, медичні послуги, житло, а також послуги з водопостачання, санітарії та гігієни для мільйонів вразливих українців усередині країни і в регіоні. Допомога також передбачає підтримку комплексних заходів із захисту, включно з управлінням випадками та психосоціальною підтримкою, а також допомогу в сільському господарстві та забезпеченні засобів для існування, щоб дати змогу сім’ям відновити дохід і задовольнити свої основні потреби», – вказали у Білому домі.

Державний департамент США у співпраці з Конгресом також має надати додатково $300 млн як допомогу у сфері цивільної безпеки для України, зокрема на рятувальне обладнання для українських прикордонників та правоохоронних органів.

«Ця підтримка допоможе їм безпечно працювати на передовій лінії війни, захищаючи територію України, рятуючи мирних жителів, які зазнали атак Кремля, захищаючи критично важливу інфраструктуру і розслідуючи понад 120 000 зареєстрованих випадків воєнних та інших злочинів», – наголошується в повідомленні.

Кошти виділяють у межах більшого пакета іноземної допомоги, ініційованого президентом США Джо Байденом для підтримки народу України, оскільки Російська Федерація продовжує свої атаки на мирних жителів і критично важливу інфраструктуру, унаслідок яких загинуло приблизно 11 000 людей і мільйони людей перемістили. Вони втратили електро-, тепло-, водопостачання та інші основні комунальні послуги.

У Білому домі нагадали, що з початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року США виділили Україні понад $3,2 млрд на фінансування гуманітарної допомоги та майже $1,5 млрд на допомогу у відновленні енергетичного сектору, створення чистої та надійної енергетики та посилення прозорості в енергосекторі.

За інформацією МЗС Швейцарії, у Саміті миру, який 15 червня відкриється на курорті Бюргеншток у кантоні Люцерн, візьмуть участь 100 делегацій, з яких 92 представляють держави з усього світу та 8 – міжнародні організації. Серед країн-учасниць саміту 57 представлені на найвищому рівні, 29 – на рівні міністрів, переважно глав МЗС. Шість країн – Бразилія, Індонезія, Ізраїль, Об’єднані Арабські Емірати, Філіппіни, Південна Африка – лише на рівні послів. При цьому Бразилія, Вселенський патріархат, Святий Престол та ООН представлені на саміті не як учасники, а як спостерігачі.