15 років з конфіскацією. Чиновника Олександра Щуку з Херсона визнали винним у держзраді

Влада
Олександр Щука, колаборант
Олександр Щука, колаборант

44-річний херсонець Олександр Щука, який очолював відділ з питань банкрутства у Херсонській області управління банкрутства Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у 2022 році перейшов на бік ворога і став заступником начальника окупаційної податкової служби Херсонщини. 11 червня Луцький міськрайонний суд Волинської області заочно визнав його винним у державній зраді.

Про це з посиланням на вирок суду повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Суд встановив, що 44-річний Щука Олександр Вікторович з Херсона в червні 2022 року перейшов на бік російських окупантів. Він отримав посаду заступника начальника незаконно створеної загарбниками податкової служби Херсонської області.

Олександр Щука склав присягу державного службовця ще в 2005 році. На момент державної зради він працював начальником відділу з питань банкрутства у Херсонській області управління банкрутства Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, мав 4 ранг держслужбовця. Щуку звільнили з цієї посади 19 грудня 2022 року.

Після початку повномасштабної війни Олександр Щука вносив подання на преміювання державних службовців свого відділу, а з 3 травня 2022 року у роботі відділу встановили простій.

Як розповів у суді один зі свідків, Олександр Щука пропонував йому роботу у внутрішній безпеці окупаційної податкової служби в Херсоні, але він відмовився.

Іншому свідку – директору магазина – Щука пропонував незаконно оформити цей магазин за російським законодавством і незаконно «зробити» його власником. Колаборант також обіцяв супровід у здійсненні підприємницької діяльності за окупаційними правилами і в разі незгоди погрожував свідку закрити магазин і зробити іншу людину його «власником». За місяць свідок зміг виїхати з окупації і розповів цю історію законному власнику магазину, який перебував на той час за кордоном.

Суд кваліфікував дії Олександра Щуки за ч. 2 ст. 111 КК України – державна зрада. Судом доведено, що він продовжував обіймати посаду регіонального підрозділу Мінюстиції, отримуючи зарплату з державного бюджету України і одночасно мав посаду в складі окупаційного органу влади. 

Вирок – 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна. Також Олександра Щуку позбавлено 4 рангу державного службовця в межах категорії «Б» державної служби. 

Строк відбування покарання рахуватиметься з моменту фактичного затримання Щуки. Вирок ще не набрав законної сили.

  • Як повідомляв ЦЖР, 40-річний підприємець Дмитро Лютіков з Херсона 14 червня отримав від СБУ підозру в колабораційній діяльності. За поставку окупантам картриджів для друкарської техніки йому світить від 3 до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна.