У застосунку «Резерв+» став доступний QR-код та електронний військово-обліковий документ – Міноборони

Влада
Фото: UKRINFORM

У мобільному застосунку «Резерв+» з 18 червня зʼявився QR-код, відсканувавши який уповноважені органи можуть перевірити чинність електронного військово-облікового документа, що має таку ж юридичну силу, як і паперовий.

Про це повідомляє Міністерство оборони України.

Порядок формування та використання електронного військово-облікового документа визначається постановою Кабінету міністрів України № 559 від 16.05.2024.

«Щоб отримати електронний військово-обліковий документ достатньо авторизуватись у застосунку «Резерв+» та оновити дані щодо себе. Якщо ви вже оновлювали дані раніше, завантажте повторно застосунок в App Store чи Google Play Market», — пояснила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.

Також в застосунку можна згенерувати PDF-версію електронного військово-облікового документу у кілька кліків.

Крім того, в «Резерв+» відтепер доступна функція «Виправити дані онлайн» для двох випадків:

Я військовослужбовець, але досі на обліку – для тих військовослужбовців, чий актуальний статус не відображався у реєстрі «Оберіг».
Дані не знайдено – для усіх військовозобов’язаних, хто отримав таке сповіщення в застосунку «Резерв+».

«Громадяни можуть заповнити заявку, яка надійде до реєстру «Оберіг» для виправлення даних. Інформацію актуалізують дистанційно – для цього не потрібно йти до ТЦК», – додала Черногоренко.

Застосунок поступово розгортається в App Store та Google Play Market – і впродовж декількох днів стане доступним для всіх.

За інформацією Міноборони, станом на 17 червня уже 1,5 млн громадян оновили дані через мобільний застосунок. Через ЦНАП – понад 233 тис оновлень, а через ТЦК і СП – 208 тис.

Серед користувачів застосунку – 210 тис військовозобов’язаних жінок. Найактивніше оновлюють дані за кордоном у Польщі, Німеччині, Чехії, Канаді та США. Оновити дані потрібно до 16 липня.

Нагадаємо:

  • 11 квітня 2024 року Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку. Із документу вилучили норми про демобілізацію військовослужбовців після 36 місяців служби. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон.
  • Документ, серед іншого, передбачає, що чоловіки у віці 18-60 років зобов’язані протягом 60 днів оновити свої облікові дані у військкоматі, центрі надання адмінпослуг (ЦНАП) або в електронному кабінеті призовника. Також військовозобов’язані на час дії воєнного стану повинні постійно мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти їх на вимогу поліції чи працівників ТЦК.
  • 18 травня 2024 року закон про мобілізацію набув чинності.