Данія оголосила про 19-й пакет військової допомоги Україні: кошти інвестують в українське збройове виробництво

Влада
Фото: mil.gov.ua

Данія оголосила про дев’ятнадцятий пакет військової допомоги Україні, який буде спрямований на військову підтримку нагальних потреб України та довгострокову розбудову її обороноздатності. Зокрема, він дасть змогу данській стороні мати можливість вкладати гроші безпосередньо в українське збройове виробництво.

Про це повідомляється на сайті Міноборони Данії.

Як зазначається, пакет допомоги поєднує рамки для фінансування значних пожертв в українську оборонну промисловість, додаткового обладнання на підтримку наданих Данією винищувачів F-16 та пожертв з власних запасів данського оборонного відомства.

Міністр оборони Данії Трольс Лунд Поульсен наголосив, що Україна, як і раніше, потребує значної військової підтримки через тривалу російську агресію, отже, за допомогою останнього пакета допомоги Данія забезпечує «максимально можливу підтримку потреб України на полі бою тут і зараз».

«Але ми також маємо зобов’язання Данії у сфері безпеки підтримувати Україну протягом наступних 10 років. Саме тому ми створили данську модель підтримки через українську оборонну промисловість, що допоможе нарощувати українське виробництво військової техніки в короткостроковій і довгостроковій перспективі», – зазначив Поульсен.

В свою чергу міністр закордонних справ Ларс Люкке Расмуссен наголосив, що інвестиції в українську оборонну промисловість – це ефективний і стійкий спосіб підтримати український бойовий потенціал, і зараз, і в довгостроковій перспективі.

«За допомогою цієї ініціативи ми виконуємо сильне бажання України та зміцнюємо і українську, і європейську безпеку. Тому Данія продовжуватиме розширювати наші можливості з підтримки української оборонної промисловості, і ми також задоволені увагою до цього в ЄС та інших країнах», – вказав глава МЗС.

Як зазначили у Міноборони Данії, у двох останніх пакетах допомоги для інвестицій в українську оборонну промисловість було зарезервовано загалом 1,2 мільярда данських крон (близько $117 млн). Новий пакет дає змогу розподілити 1,2 мільярда данських крон у такий спосіб, щоб Міністерство оборони могло швидко задовольнити потреби України. Очікується, що перший проєкт буде запущено влітку.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter