Мешканка Бердянська Анастасія Коса здавала учасників АТО військовому РФ «Холері», СБУ повідомила їй про підозру

Влада
Анастасія Коса
Анастасія Коса, колаборантка

Слідчі Служби безпеки України повідомили про підозру в державній зраді 21-річній мешканці Бердянська Анастасії Косі, яка пішла на співпрацю з ворогом та здавала учасників антитерористичної операції та патріотичних бердянців російському військовому з позивним «Холєра». 

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на текст підозри, опублікований на сайті Офісу Генерального прокурора.

Дівчина, якій на момент повномасштабного вторгнення не було ще й 19 років, співпрацювала з ворогом, надаючи дані про патріотично настроєних мешканців Бердянська, в тому числі учасників АТО/ООС, та їхніх родичів невстановленим російським військовим з позивними «Холєра», «Лєнкор» і «Восток».

Анастасія Коса разом з ще двома молодими людьми з ТОТ Запоріжчини – Кирилом Койновим, про якого писав ЦЖР, та О. Васильєвим збирали, аналізували та передавали російським військовим інформацію про тих, хто в соцмережах негативно висловлювався про окупаційний режим, а також адміністрували спеціально створений загарбниками бот в Телеграмі для збору такої інформації від мешканців ТОТ.

Лише протягом липня-вересня 2022 року Коса ідентифікувала для росіян сотні патріотично настроєних мешканців Бердянська та Бердянського району. 

В березні 2023 року Анастасія Коса була «обрана», тобто призначена окупантами на посаду керівника Бердянського відділення молодіжної організації «Молодая гвардия Единой России» і вступила до лав організації «Юг молодой».

Наразі дівчина знаходиться на ТОТ Запоріжчини.

Слідчі СБУ заочно повідомили їй про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.28 ч.2 ст. 111 КК України – державна зрада, вчинена за попередньою змовою групою осіб.

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 15 років до довічного.