Тетяні Шандрі, окупаційній директорці Херсонського краєзнавчого музею, світить до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна

Влада
Тетяна Шандра, колаборантка
Тетяна Шандра, колаборантка

Служба безпеки України заочно повідомила підозру в колабораційній діяльності 43-річній Тетяні Шандрі з Херсона, яка очолила незаконно створений окупантами «Херсонский областной краеведческий музей». За активну участь в інформаційній діяльності ворога проти України їй світить від 10 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на оприлюднену підозру.

Слідчі СБУ встановили, що 43-річну Шандру Тетяну Петрівну, мешканку Херсона окупанти призначили директоркою незаконно створеного «Херсонского областного краеведческого музея». 10 квітня 2024 року вона зареєструвала цю установу за законодавством РФ.

Цю подію багато висвітлювали в окупаційних ЗМІ. Тож висловлювання Тетяни Шандрі в інтерв’ю російським пропагандистам слідчі СБУ розцінили як її добровільну участь в антиукраїнській інформаційній компанії Російської Федерації.

Тетяні Шандрі повідомили підозру за ч. 6 ст. 111-1 КК України – колабораційна діяльність. Їй світить від 10 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Тетяна Шандра працювала в Херсонському обласному краєзнавчому музею. Про її призначення новою окупаційною «директоркою» в 2023 році повідомляв ІРС-Південь.

До Тетяни Шандри окупаційний музей очолювала інша колаборантка Тетяна Братченко, законна директорка Херсонського обласного краєзнавчого музею на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

  • Як повідомляв ЦЖР, перед своєю втечею з Херсона російські окупанти розграбували і вивезли до Криму та Росії найцінніші експонати і колекції Херсонського обласного краєзнавчого музею і обласного художнього музею. Також вони восени 2022 року розграбували його філію в Каховці, в чому активну участь брала її завідувачка, колаборантка Світлана Сидьолкіна, яка наприкінці 2022 року втекла з Херсонщини до Криму.
  • На початку 2024 року російські окупанти заявили про захоплення краєзнавчого музею у Верхньому Рогачику Каховського району Херсонщини. Після вторгнення військ РФ на південь України заклад залишався без опалення. Загарбники вже заявили, що збираються «відновити» його роботу і використовувати з суто пропагандистською метою.