Зеленський замінив командувача Об’єднаних сил ЗСУ Юрія Содоля на бригадного генерала Андрія Гнатова

Влада
Юрій Содоль і Андрій Гнатов

Президент Володимир Зеленський ухвалив рішення замінити командувача Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенанта Юрія Содоля на бригадного генерала Андрія Гнатова.

Про це йдеться в указі на сайті Офісу президента.

“Обговорили кадрові питання у ЗСУ. Я ухвалив рішення замінити командувача Об’єднаних сил Збройних Сил України генерал-лейтенанта Юрія Содоля на бригадного генерала Андрія Гнатова”, – заявив Зеленський.

Про причини звільнення глава держави у зверненні не сказав, втім 24 червня стало відомо, що начальник штабу бригади “Азов” Національної гвардії Богдан Кротевич подав заяву до Державного бюро розслідувань із закликом провести розслідування щодо командувача Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенанта Юрія Содоля через великі втрати серед особового складу.

Андрій Гнатов – колишній начальник штабу і заступник командувача військ оперативного командування “Південь”. Навесні 2023-го був керівником оборони Бахмута. До служби в ОК “Південь” очолював 36-ту бригаду морської піхоти, яка сформована з підрозділів-вихідців з Криму. Сам Гнатов також служив на півострові до його окупації Росією.

Начальник штабу бригади спецпризначення “Азов” Богдан (“Тавр”) Кротевич закликав Держбюро розслідувань відкрити провадження щодо одного з військових генералів. У ДБР підтвердили LIGA.net, що отримали таку заяву, проте ім’я фігуранта заяви не назвали. Українська правда з посиланням на співрозмовника у військово-політичному керівництві пише, що йдеться про генерал-лейтенанта Юрія Содоля.

Содоль – командувач оперативно-стратегічного угрупування військ “Хортиця”. Саме у сфері відповідальності цього угруповання і воює “Азов” біля Серебрянського лісництва.

Загалом “Хортиця” охоплює фронт від Харківського на півночі до колишнього Авдіївського напрямку на сході.

Раніше Содоля критикували представники різних політичних флангів, серед них активіст та волонтер Сергій Стерненко та депутатка від Слуг народу Мар’яна Безугла. Його, зокрема, звинувачують у недбалому ставленні до особового складу, що призводить до жертв серед військових.

Як вказує телеграм-канал Шрайк ньюс, Содоль займав дві посади – командуючого Об’єднаних сил і командуючого ОСУВ “Хортиця”.

“Указ стосується Об’єднаних сил. Залишилося розібратися, що з посадою командуючого ОСУВ «Хортиця», який займає (занімав?) Содоль. Ведь в ней, наскільки я розумію, вся суть”, – йдеться у дописи.