Апеляційний суд залишив в силі вирок Віктору Семку з Трифонівки на Херсонщині – він проведе 7 років за ґратами

Влада
Віктор Семко, колаборант
Віктор Семко, колаборант

Одеський апеляційний суд залишив без змін вирок Приморського районного суду Одеси від 12 лютого 2024 року Віктору Семку, мешканцю села Трифонівка Великоолександрівської громади Бериславського району Херсонщини. За участь у проведення незаконного референдуму з «приєднання» Херсонської області до складу Росії чоловік проведе за ґратами сім років.

Про це з посиланням на ухвалу апеляційного суду повідомляє Центр журналістських розслідувань.

З апеляційними скаргами до суду звернулися захисник Віктора Семка і прокурор Херсонської обласної прокуратури. Останній просив призначити обвинуваченому більш суворе покарання.

Однак апеляційний суд не знайшов підстав для задоволення апеляційних скарг і залишив без змін вирок Приморського районного суду Одеси від 12 лютого 2024 року, яким Віктора Семка засуджено за ч. 5 ст. 111-1 КК України – колаборайційна діяльність.

Ухвала набрала законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку у Верховному Суді протягом трьох місяців.

Як повідомляв ЦЖР, Віктора Семка з села Трифонівка затримали ще в грудні 2022 року за участь у проведенні незаконного референдуму з «приєднання» Херсонщини до РФ. У суді він намагався пояснити, що діяв під примусом: нібито окупанти незадовго до цього кинули його на підвал, побили і погрозами змусили ходити по селу зі скринькою для голосування. 

Однак його слова спростували в суді численні свідки. За їхніми словами, Віктор Семко поводився під час так званого референдуму максимально спокійно. Більше того – він мав тут славу любителя «русского міра». Ніхто зі свідків не чув і нічого не знав про те, що Семка могли викрадати під час окупації.

«Коли в селі окупанти забрали іншого чоловіка, то всі про це знали. Якби Семка викрадали, про це тут точно би щось знали і чули», – сказав один зі свідків, мешканець Трифонівки.

Віктор Семко загалом проведе за ґратами сім років, без конфіскації майна. Також йому протягом десяти років заборонено обіймати керівні посади в органах влади і займатися виборчим процесом.