Військово-обліковий документ в електронній формі – що сформований у відповідному застосунку мобільного телефона – та роздрукований документ з QR-кодом мають однакову юридичну силу.
Про це повідомляє пресслужба Міноборони.
Наявність в особи військово-облікового документа в електронній формі, зокрема, у відповідному застосунку мобільного телефона, або у вигляді роздрукованого військово-облікового документа з QR-кодом, є рівнозначним військово-обліковому документу в паперовій формі, оскільки усі вони мають однакову юридичну силу.
Відповідне офіційне роз’яснення надав Директорат цифрової трансформації у сфері оборони Міністерства оборони.
“Військово-обліковий документ в електронній формі дозволяє уповноваженим працівникам ТЦК та СП, Національної поліції, Держприкордонслужби зчитувати його за допомогою будь-яких засобів (телефони, планшети), на яких може бути встановлений застосунок Резерв+ та які мають камеру”, – ідеться в роз’ясненні.
Крім того, роботодавці при формуванні списків військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час також можуть використовувати військово-облікові документи працівників у електронній формі. Для цього військовозобов’язаний може надавати роботодавцю свій військово-обліковий документ як у паперовій, так і в електронній формі (у тому числі роздрукований).
Кабмін змінив порядок вручення повісток резервістам та військовозобов’язаним. Тепер представники територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки зможуть їх вручати цілодобово.
Нагадаємо:
- 11 квітня 2024 року Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку. Із документу вилучили норми про демобілізацію військовослужбовців після 36 місяців служби. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон.
- Документ, серед іншого, передбачає, що чоловіки у віці 18-60 років зобов’язані протягом 60 днів оновити свої облікові дані у військкоматі, центрі надання адмінпослуг (ЦНАП) або в електронному кабінеті призовника. Також військовозобов’язані на час дії воєнного стану повинні постійно мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти їх на вимогу поліції чи працівників ТЦК.
- 18 травня 2024 року закон про мобілізацію набув чинності.
- Кабмін встановив нові правила для військовозобов’язаних, що звертаються до ТЦК. Так, громадян, які самостійно прибули у ТЦК для уточнення своїх даних, не можуть відразу направити на військово-лікарську комісію. Для цього їм мають виписати окрему повістку. Це також стосується і тих, хто прийшов із заявою про надання відстрочки.