Концерн “Міські теплові мережі” (МТМ) Запоріжжя оголосив тендер на закупівлю трьох когенераційних установок. Це вже третя спроба придбати необхідне в умовах постійних російських атак на енергетичну інфраструктуру області обладнання. Першу закупівлю відмінив замовник, пропозиції учасників другої – відхилено через невідповідність тендерній документації.
Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію про закупівлі, опубліковану в системі електронних закупівель “Прозоро”.
Когенераційні установки – це обладнання для одночасного виробництва тепла та електроенергії. Його планують під’єднати до котелем, що обслуговують багатоквартирний сектор міста, щоб їхня робота не припинялася під час блекауту.
За кошти міжнародних організацій та місцевого бюджету Концерн “МТМ” планує придбати три когенераційних установки, потужністю не менше 2 500 кВт за 255,3 млн. гривень.
Левова частка від загальної суми закупівлі – 204 мільйони гривень – це кошти донорів. Про допомогу від ЮНІСЕФ в розмірі п’ять мільйонів доларів повідомляв голова Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров.
Ще 51 млн гривень – кошти місцевого бюджету.
Це вже третя спроба придбати вкрай необхідне для міста обладнання. Перший тендер на загальну суму 338,2 млн.грн було оголошено ще 17 червня. Однак він був відмінений через порушення порядку проведення закупівлі – її не було внесено до річного плану.
Другий тендер, на загальну суму 306 мільйон гривень було проведено. Участь взяли два підрядника. Запорізьке ТОВ «АЛД Інжирінг та Будівництво» з пропозицією в 305,4 мільйона гривень. Власником цієї ТОВ-ки є Олексій Лебедєв, ексдиректор з капбудівництва та інвестицій ПАО «Запоріжсталь».
Його конкурент – київське ТОВ “Лігрет Трейдинг”, що є частиною групи компаній “Ligret”, запропонував вартість суттєво нижче очікуваної – 291 млн.грн. Однак і цей тендер був нерезультативним – пропозиції обох учасників відхилені через невідповідність умовам технічної специфікації.
У протоколі відхилення пропозиції ТОВ “Лігрет Трейдинг”, зазначено, що в додатку до тендерної документації відсутні певні конкретні характеристики товару, а деякі характеристики не відповідають затребуваним. Наприклад, тепловий коефіцієнт корисної дії – 44,1 відсотки замість 47,0. Або загальна теплова потужність – не менше 2 702 кВт, замість затребуваної не менше 2 800 кВт.
З цієї ж причини відмовлено і АЛД “Інжинірінг та Будівництво”. “Учасник надав технічну специфікацію, в якій відсутня інформація про кількість товару та не зазначені конкретні характеристики товару… Надав паспорт, яким не підтвердив відповідність характеристик запропонованого товару…”, – вказано у протоколі відхилення для цього учасника.
Чи буде вдалою третя спроба провести аукціон, стане відомо після 16 серпня.
Запорізька область планує отримати від данських партнерів за сприяння UNDP ще шість мільйонів євро на когенераційні установки. Загалом планується оголошення тендеру на закупівлю ще вісьмох когенераційних установок.
У Запоріжжі, за повідомленнями секретаря Запорізької міської ради Регіни Харченко, вже облаштовується місце для встановлення обладнання.
“На одному з обʼєктів Концерну «Міські теплові мережі» вже створено майданчик для встановлення когенераційної установки потужністю 2,5 МВт. Це дозволить мати резервне постачання електроенергії. Можливий її надлишок передаватиметься через «Запоріжжобленерго» іншим споживачам”, – повідомила Р. Харченко.
У тендерній документації вказано, що поставити обладнання мають до 31 грудня 2024 року, при цьому Регіна Харченко повідомила, що встановити когенераційну установку мають до початку опалювального сезону.