ЗСУ отримали 18 САУ «Богдана», які профінансовала Данія

Влада
САУ 2С22 «Богдана» ЗСУ на колісному шасі вантажівки Tatra 8x8. Фото: facebook.com/MinistryofDefence.UA

Збройні Сили України отримали 18 нових самохідних артилерійських установок 2С22 «Богдана», виробництво яких було профінансоване Королівством Данія.

Про це повідомив міністр оборони Данії Трольс Лунд Поульсен на форумі Ялтинської європейської стратегії (YES).

За його словами, артилерійські системи «Богдана», закупівля яких була профінансована Данією, наразі вже перебувають на озброєнні ЗСУ.

Міністр також зазначив, що передача всіх замовлених САУ відбулася через два місяці після фінансування цієї угоди.

«Це була перша угода, яку ми уклали. У липні ми подали замовлення на виробництво 18 артилерійських систем «Богдана», а цими вихідними їх вже передали українським Збройним силам», – повідомив Поульсен.

Він також вказав, що закуповувати зброю в Україні, а також здійснювати її технічно-матеріальну підтримку набагато простіше, оскільки для цього потрібно значно менше коштів.

«Тепер ми закликаємо більше європейських країн фінансувати виробництво зброї тут, в Україні», – додав міністр.

У свою чергу, колишній міністр стратегічної промисловості Олександр Камишін зазначив, що Україна здатна виробляти та реалізовувати більше проєктів, які допомогли б країні у війні, але єдиним гострим питанням залишається достатнє фінансування

В липні 2024 року уряд Королівства Данії повідомив, що профінансує закупівлю 18 артилерійських систем «Богдана». Вибір саме цієї артилерійської системи як військової допомоги обрали представники Данії на підставі офіційної рекомендації Міністерства оборони та Міністерства стратегічних галузей промисловості України.

Замовлення Данією важкого озброєння українського виробництва для потреб Сил оборони України стало першим таким прецедентом. Це відбулося у межах офіційної угоди між двома країнами про оборонну співпрацю, яка була підписана в червні цього року.

У квітні 2024 року президент Володимир Зеленський заявив, що українська оборонна промисловість вийшла на темпи виробництва 10 самохідних гаубиць «Богдана» на місяць. 15 липня він повідомив, що українське підприємство, де збираються САУ «Богдана», є рекордсменом в Європі за кількістю випущених одиниць на місяць.

Останні версії 155 мм колісних гаубиць «Богдана» надходять з досилачем снарядів. Як шасі для них нині використовують доброньовані в Україні вантажівки Tatra Phoenix 8×8 або Tatra T815 з чеською бронекабіною Puma L2 Long.

Нагадаємо:

  • У 2018 році українські оборонні підприємства побудували за стандартами НАТО нову 155-мм самохідну гаубицю «Богдана».
  • 2С22 «Богдана» — самохідна артилерійська установка на колісному шасі, яка стала першою українською САУ, розробленою під стандартний для країн НАТО калібр 155 мм. У 2022 році гаубиця отримала бойове хрещення у битві за острів Зміїний. В 2023 році офіційно прийнята на озброєння Збройних сил України.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter