Російський «Меморіал» визнав політв’язнями затриманих в березні 24 кримських татар

Російський правозахисний центр «Меморіал» визнав політв'язнями 24 кримськотатарських активістів, яких затримала ФСБ в кінці березня в окупованому Криму.

Про це йдеться на сайті центру, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Меморіал» визнає Руслана Сулейманова, Аліма Керімова, Рустема Шейхалієва, Меджата Абдурахманова, Яшара Муєдінова, Біляла Аділова, Джеміля Гафарова, Ризу Ізетова, Іззета Абдуллаєва, Асана Янікова, Шабана Умерова, Меджита Абдурахманова, Тофіка Абдулгазієва, Сейтвелі Сейтнабдієва, Рустема Сейтхалілова, Акіма Бекірова, Фархода Базарова, Сервера Газієва, Сейрана Муртазу, Ерфана Османова, Османа Аріфмеметова, Ремзі Бекірова, Владлена Абдулкадирова і Раїма Айвазова політичними в’язнями», – йдеться в повідомленні.

Силовики РФ «підозрюють» активістів у причетності до «Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі», яку в Росії визнали терористичною організацією і заборонили її діяльність.

Обвинувачені знаходяться в слідчих ізоляторах, 23 з них етаповані до Ростовської області.

«Меморіал» вважає безпідставним оголошення «Хізб ут-Тахрір» терористичною організацією і відзначає, що більшість заарештованих пов’язані з правозахисним рухом, який підтримує жертв переслідувань російських силовиків.

У центрі вважають, що звинувачення щодо участі в «Хізб ут-Тахрір» стало лише приводом й інструментом придушення солідарності і громадянської активності кримських татар.

«Ми вимагаємо негайно звільнити їх і припинити кримінальне переслідування. Визнання людей політв’язнями не означає ні згоди ПЦ «Меморіал» з їх поглядами і висловлюваннями, ні схвалення їх висловлювань або дій», – відзначили в центрі.

Нагадаємо:

  • 27 березня в Криму російські силовики провели обшуки в 25 будинках кримських татар. Обшуки пройшли в селі Строгонівка Сімферопольського району і в мікрорайоні Кам’янка Сімферополя. У мікрорайні Кам’янка силовики побили і затримали кілька кримських татар біля будинку місцевого жителя Рустема Шейхалієва.
  • У ФСБ РФ заявили, що в Криму затримано 20 осіб, «підозрюваних в участі в релігійній організації «Хізб ут-Тахрір», забороненій в РФ.
  • У російському Ростові-на-Дону силовики затримали трьох активістів «Кримської солідарності» – Ремзі Бекирова, Османа Аріфмеметова і Владлена Абдулкадирова, в будинках яких у Криму напередодні пройшли обшуки.
  • 27 і 28 березня «Київський райсуд» Сімферополя заарештував всіх затриманих активістів.
  • 29 березня всіх незаконно заарештованих в Криму 23 кримськотатарських активістів вивезли до РФ.
  • У травні у Ростовській області РФ суди продовжили арешт всім 24 кримським татарам.
     
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine