Активісти виготовили близько 100 плиток шоколаду з іменами українських політв’язнів

Благодійна організація Фонд підтримки військовополонених і політичних в'язнів «БЄРАБЄР. РАЗОМ» виготовила близько 100 плиток шоколаду з іменами українських політв'язнів. Їх передадуть в російські колонії, де утримуються українці.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на повідомлення Фонду.

Активісти зазначили, що шоколад готували не тільки для військовополонених моряків, а й кримських татар та інших українських політв’язнів в РФ.

«Приїхала. Це невелика коробка, а під нею велика. З плитками шоколаду. З іменами українських політв’язнів в російських в’язницях. Імена написали прямо на глазурі. Без обгорток. У СІЗО і тюрмах все розгортають і викидають. Майже сто імен без поділу громадян України на моряків, кримських татар, затриманих в інших справах. Тепер залишилося їх передати – в Москву, в Ростов, у Крим. Спасибі однієї з шоколадних майстерень, яка побажала залишитися неназваною. У в’язнів зв’язок зі світом зрідка через адвокатів. Так вони будуть знати, що про них пам’ятають», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо:

  • З ініціативою створити плитки шоколаду з іменами українських політв’язнів раніше виступили ряд активістів і журналіст Осман Пашаєв.
  • На кінець 2018 року в місцях несвободи в РФ знаходилися щонайменше 57 громадян України, позбавлених волі за політичними мотивами, повідомляла Кримська правозахисна група.
  • За даними на березень 2019 роки кількість політв’язнів в РФ становить 236 осіб, включаючи осіб, які перебувають на території окупованого Криму. Це випливає з доповіді «Політичні в’язні Кремля: просування політичного порядку через злам інакомислячих», підготовленого американською юридичною компанією Perseus Strategies за участю російського правозахисного центру «Меморіал» і оприлюдненого у Вашингтоні в понеділок, 29 квітня.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine