Фігуранта кримської «справи диверсантів» випустили з російської колонії і повернули в Україну

Громадянин України Володимир Присич, якого в 2016 році затримала в окупованому Криму ФСБ РФ і в ЗМІ назвала «шпигуном української розвідки», звільнений з російської колонії і 15 серпня 2019 року доставлений в Україну.

Фігурант «справи диверсантів» Володимир Присич

Про це повідомила Кримська правозахисна група з посиланням на родичів Присича, пише Центр журналістських розслідувань.

Відзначається, що зараз українець перебуває вдома в Харківській області.

Присич відчуває себе задовільно, але потребує лікування і реабілітації.

Нагадаємо:

  • 7 серпня 2016 року ФСБ заявила про те, що «кордон» між Кримом і материковою Україною нібито двічі прорвали українські диверсійно-розвідувальні групи. Як доказ, ФСБ було продемонстровано відео з зізнаннями затриманих «диверсантів» – водія АТП Запорізької АЕС Євгена Панова і будівельника з Євпаторії Андрія Захтея.
  • 12 серпня стало відомо про третього затриманого ФСБ «диверсанта» – Редвана Сулейманова. При цьому голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що Сулейманов був затриманий в Криму за три тижні до подій у адмінкордоні.
  • Кримська правозахисна група дізналася ім’я четвертого фігуранта, затриманого в серпні у справі «українських диверсантів» – це харків’янин Володимир Прісич.
  • Далекобійник з Харківської області Володимир Присич був затриманий співробітниками ФСБ РФ 13 серпня 2016 року в 11:30 ранку в Севастополі.
  • 14 серпня 2016 року Присич під тиском співробітників ФСБ і тортурами електричним струмом зізнався в шпигунстві проти РФ. Його «свідчення» в кінці серпня транслювали в ефірі державного телеканалу «Росія 1» та інших ЗМІ. Однак українець відмовився від цих свідчень, як тільки його родичі уклали договір з незалежними адвокатами.
  • 8 травня 2017 року «суддя Гагарінського районного суду» Севастополя Павло Крилло засудив українця до трьох років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії загального режиму за зберігання наркотиків (ч. 2 ст. 228 КК РФ). Наркотики були підкинуті українцеві в автомобіль, в той час, коли його катували і примушували зізнатися в шпигунстві.
  • «Суддя Севастопольського міського суду» Василь Авхімов 3 серпня 2017 року залишила в силі вирок.
  • Українець відбував незаконне покарання в російській колонії Кабардино-Балкарії.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine