Чотири мешканки Херсона, які займалися російською паспортизацією під час окупації міста отримали підозри СБУ

Південь
Робота мобільної бригади з паспортизації. Фото скрін з відео окупаційного Телеграм

СБУ 28 листопада заочно повідомила про підозру в колабораційній діяльності чотирьом мешканкам Херсона, які займалися незаконною роздачою паспортів РФ: 22-річній Єлизаветі Цимбаревич, 48-річній Інні Яржемській та 36-річним Юлії Балі і Олександрі Драгіній. За скоєний злочин вони можуть сісти за ґрати на строк від 12 до 15 років з конфіскацією майна.

Про це йдеться в оприлюднених текстах підозр, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Слідчі встановили, що всі чотири зловмисниці добровільно перейшли на бік ворога і в 2022 році під час окупації Херсона займалися організацією та видачою так званих адресних довідок, необхідних для отримання паспорта громадянина РФ. Також вони займалися перекладом документів і проводили ідентифікацію осіб для незаконного надання їм паспортів РФ. 

Єлизавета Цимбаревич, Інна Яржемська, Юлія Бала і Олександра Драгіна працювали спеціалістками відділень паспортно-візової служби управлінь і відділів у різних районах Херсона, що підпорядковувалися незаконно створеному окупантами «Главному управлению МВД Херсонской области». 

Всі чотири зловмисниці заочно отримали підозри в колабораційній діяльності за ч. 7 ст. 111-1 КК України. Санкція статті передбачає покарання позбавленням волі на строк від 12 до 15 років з конфіскацією майна.

  • На ТОТ Запорізької області мешканців, які не отримали громадянство РФ, прирівнюють до мігрантів і застосовуватимуть до них міграційне законодавство РФ. У разі, якщо мешканці відмовляються від російського паспорту і уникають постановки на міграційний облік, вони можуть бути депортовані. Окупанти тиснуть щодо оформлення громадянства, як і на самих мешканців, так і на роботодавців, повідомляючи про штрафи у разі, якщо на підприємстві виявляють робітників, що не пребувають на міграційному обліку.

  • Як повідомляв ЦЖР, Теплодарський міський суд Одеської області 22 листопада виніс вирок Петру Збаровському, законному голові Новотроїцької селищної громади Генічеського району Херсонської області, фігуранту численних публікацій ЦЖР. За добровільний перехід на бік ворога і злочинну діяльність на посаді гауляйтера Нижніх Сірогоз його заочно покарано десятьма роками позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна.