Російські окупанти влаштували казарму на базі відпочинку в Кирилівці

Південь

База відпочинку “Салют” Таврійського державного агротехнологічного університету ім. Дмитра Моторного, що на косі Пересип в окупованій Кирилівці, стала місцем дислокації для солдатів російської армії. 

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на сторінки в соцмережі військових РФ. 

В’їзд на базу відпочинку “Салют” в т.о. Кирилівці під охороною російських окупантів. Грудень 2023 р.. Джерело фото: YouTube

На початку грудня один з окупантів виклав відео з тимчасово окупованої Кирилівки Запорізької області, на якому він разом з іншими солдатами катається на цивільних автомобілях, можливо, “віджатих” у місцевих мешканців, та прогулюється узбережжям Азовського моря. 

Військові РФ на косі Пересип поряд з Кирилівкою, грудень 2023 р. Фото: YouTube. Колаж: investigator.org.ua

Росіянин показав територію одного з курортних об’єктів на косі Пересип та назвав його місцем дислокації свого підрозділу. Зокрема, на пляжі розміщується російський танк. 

Танк на пляжі смт. Кирилівка,  грудень 2023 р.. Джерело фото: YouTube

Захоплену базу відпочинку вдалося ідентифікувати – це оздоровчий заклад “Салют”, який належить  ТДАТУ ім..Дмитра Моторного з м. Запоріжжя. 

Порівняння бази відпочинку “Салют” на скріншотах відео окупантів(ліворуч) у грудні 2023 р. та світлинах з Google Maps. Колаж: investigator.org.ua

Про масове розселення військових РФ у готелях по всьому узбережжю окупованого Приазов’я відомо ще з минулого року. У квітні 2023 року місцеві ЗМІ повідомляли, що саме в  Кирилівці рашисти зайняли “Салют” та ще 7 баз, серед яких “Нива”, “Терешкова”, санаторій “Альбіон”. У VIP – готелях мешкають виключно офіцери. Зокрема, на “Пересипі”, “Перлині Таврії”, “Білузі” тощо. 

ЦЖР нещодавно розповідав про нову хвилю експропріації приватного житла та бізнесу на окупованому Півдні України. Всі головні новини за темою – читайте у спецпроекті