Знищення ЗСУ трьох російських Су-34 вплинуло на операції армії РФ на лівому березі Дніпра – розвідка Британії

Південь

У британській розвідці вказують, що знищення 22 грудня українськими силами трьох російських винищувачів Су-34 на півдні України вплинуло на операції окупаційних військ РФ на лівобережжі Херсонської області.

Про це у щоденному огляді повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

У британській розвідці нагадали, що 22 грудня 2023 року українські сили збили три російські бойові літаки Су-34 над півднем України.

«Раніше російська тактична авіація відігравала ключову роль на півдні, особливо атакуючи український плацдарм на східному березі Дніпра. Після втрат Росія майже повністю припинила пілотовані операції на півдні до кінця грудня 2023 року. Є ймовірність того, що відсутність повітряної підтримки призвела до провалу спроби 18 загальновійськової армії Сухопутних військ Росії звільнити плацдарм», – йдеться в огляді.

Як зазначається, останніми днями Росія знову посилила тактичні авіаудари навколо плацдарму, проте на нижчому рівні, ніж до збиття літаків.

«Це ще раз демонструє, що нездатність Росії встановити перевагу в повітрі на ранніх етапах російсько-української війни продовжує підривати їхні щоденні операції», – резюмували аналітики.

Як повідомлялось, 22 грудня 2023 року українські захисники знищили три російські винищувачі-бомбардувальники Су-34 на Південному напрямку.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter