Колишнього охоронця виправної колонії Андрія Кошеля, який сторожив викрадених мешканців ТОТ, заочно засудили до 14 років позбавлення волі

Південь
Андрій Кошель

Мешканець Пологівського району Андрій Кошель після повномасштабного вторгнення пішов служити в окупаційну «поліцію» Токмаку. В ізоляторі тимчасового тримання цього карального органу утримували викрадених та надалі депортованих з окупованої території мешканців Запорізької, Луганської та Донецької областей. За роботу на ворога колаборантові призначене покарання у вигляді 14 років позбавлення волі.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на вирок Хортицького районного суду Запоріжжя. 

Після повномасштабного вторгнення у жовтні 2022 року Андрій Кошель, мешканець с. Солодка Балка Пологівського району, який раніше працював інспектором відділу охорони Оріхівської виправної колонії, погодився працювати у незаконному правоохоронному органі «Токмацький головний відділ ГУ МВС в Запорізькій області», створеному на тимчасово окупованій території Токмацької міської територіальної громади.

Як вказано в матеріалах справи, Кошель “добровільно та ініціативно” зайняв посаду чергового чергової частини ізолятора тимчасового тримання, який розташовується в колишньому приміщенні Токмацького відділу поліції по вулиці Центральній в Токмаку. Він оформляв затриманих, передавав їм передачі, виводив на прогулянки.

Серед людей, яких окупанти незаконно утримували в токмацькому ізоляторі, щонайменше десятеро людей в подальшому були депортовані росіянами за межі ТОТ.  

Людей  вивозили  на околиці с. Кам’янське, Василівського району та на камери зі знущаннями та погрозами видворяли на підконтрольну Україні територію.

В матеріалах справи наведені свідчення мешканки Луганської області, яку доставили в Токмак, а 31 січня депортували на підконтрольну територію, про те, як це відбувалося: “зв`язали руки скотчем, одягли на голову мішки, погрузили до «Газелі». Тривалий час їхали ґрунтовими дорогами. Потім привезли до якогось посту, де питали про самопочуття, запропонували води, потім вишикували в шеренгу, оголосили розпорядження (про депортацію. – ред.)та дали наказ бігти.

Проте, не встигли люди відбігти, як отримали наказ повернутися. Все це окупанти знімали на відео, насміхаючись над людьми. Потім утримуваним дали забрати речі та вивели в “сіру зону”. Люди добиралися до першого українського блокпосту по замінованій території посадками, під обстрілами.

  • Хортицький районний суд Запоріжжя визнав Кошеля винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.7 ст.111-1 (колабораційна діяльність), ч.1 ст.111-2 КК України (пособництво державі-агресору), та призначив йому покарання у вигляді 14 років позбавлення волі.