Викрадав і знущався з людей. Начальник окупаційної поліції Каланчака Сергій Щеглов, про якого писав ЦЖР, отримав підозру

Південь
Сергій Щеглов

51-річний Сергій Щеглов, який очолив окупаційне відділення поліції у Каланчаку Скадовського району Херсонщини, отримав заочну підозру в колабораційній діяльності і жорстокому поводженні з цивільним населенням. Першим про нього писав ЦЖР.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на підозру управління СБУ в Херсонській області від 18 січня.

Слідчим вдалося встановити дані про Щеглова Сергія Вікторовича, 18 березня 1972 року народження, який очолив відділення окупаційної поліції в Каланчацькій громаді Скадовського району Херсонщини. Він – уродженець міста Пологи Запорізької області, але багато років проживав у Макіївці Донецької області. Щеглов 15 років працював в органах внутрішніх справ України, звільнився у 2010 році через хворобу у званні майор міліції, з посади помічника начальника відділу – оперативного чергового чергової частини Центрально-міського райвідділу Макіївського МУ ГУМВС в Донецькій області.

Начальником відділення окупаційної поліції в Каланчаку він став з 22 серпня 2022 року, про що повідомляв ЦЖР. На цій посаді він викрадав проукраїнських активістів, влаштовував незаконні репресії над ними, примушував їх до співпраці з ворогом, погрожуючи розправою.

У вересні 2022 року за наказом Сергія Щеглова в Каланчацькій громаді затримали чотирьох місцевих мешканців, відвезли до захопленої будівлі поліції і тримали у нелюдських умовах без пояснення причин. Щеглов разом із своїм підлеглим бив цих людей, примушував вивчати гімн РФ, фіксуючи все це на відео, не надавав їжу і медичну допомогу. За кожне неправильне виконання російського державного гімну Сергій Щеглов бив кожного бранця металевою палицею по голові.  

За скоєні злочини Сергію Щеглову заочно повідомлено про підозру в колабораційній діяльності і жорстокому поводженні з цивільним населенням – за ч. 7 ст. 111-1 і ч. 1 ст. 438 КК України. Йому світить від 12 до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

  • Як повідомляв ЦЖР, на окупованій лівобережній частині області російське МВС створило  12 своїх відділів і відділень. Заморочуватися реєстрацією підрозділів окупаційної поліції на вже звільненому правобережжі Херсонщини не стали, на відміну від інших державних структур – приміром, УФСИН внесло в держреєстр колонії на вільному березі Дніпра. Хоча відомо, що такі підрозділи діяли щонайменше у Херсоні, Бериславі і Білозерці.