Ларисі Сороці, виховательці ясел-садка села Нова Збур’ївка на Херсонщині, за держзраду світить довічне позбавлення волі

Південь

62-річна Лариса Сорока, мешканка села Нова Збур’ївка Голопристанської громади Скадовського району Херсонщини, вихователька місцевого ясел-садка «Малятко» підозрюється в державній зраді. За те, що вона добровільно погодилася очолити захоплений російськими загарбниками дошкільний заклад, їй світить довічне позбавлення волі з конфіскацією майна. Крім неї з окупантами співпрацюють й інші члени її родини.

Про це з посиланням на заочно повідомлену Ларисі Сороці підозру СБУ і власні джерела повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Слідчі встановили, що 62-річна Сорока Лариса Анатоліївна, добровільно погодилась очолити захоплений окупантами Новозбур’ївський заклад дошкільної освіти комбінованого типу (ясла-садок) «Малятко» Голопристанської міськради, де до цього працювала вихователькою.

«Не пізніше серпня 2022 року вона почала організовувати навчальний процес, агітувала односельців влаштовувати до ясел-садка своїх дітей, готувала персонал для роботи за навчальними «стандартами» РФ, незаконно зареєструвала заклад у російській юрисдикції, схвалювала окупацію України і виховувала дітей з ненавистю до українських історико-культурних цінностей», – йдеться у тексті підозри.

За скоєний злочин Ларисі Сороці заочно повідомлено про підозру в державній зраді за ч. 2 ст. 111 КК України. Їй світить довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

За даними ЦЖР, з окупантами співпрацюють і інші члени родини Лариси Сороки. Зокрема, її син Сорока Олексій Володимирович, 24 січня 1987 р. н., очолив захоплену окупантами держустанову «Голопристанська виправна колонія (№7)» і незаконно створену на її базі окупаційну «Исправительную колонию №1 управления федеральной службы исполнения наказаний по Херсонской области».

  • Як повідомляв ЦЖР, Малиновський районний суд міста Одеси 29 вересня 2023 року виніс вирок 33-річній Ірині Полєховій, оперуповноваженій по боротьбі з незаконним обігом наркотичних засобів оперативного відділу ДУ «Херсонський слідчий ізолятор». За перехід на бік ворога її визнано винною у державній зраді і присуджено 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна.