Подружжя любителів «русского міра» з Каховки програло суд проти журналіста ЦЖР Олега Батуріна про захист честі, гідності і спростування недостовірної інформації

Південь
Максим і Анастасія Штефан

Максим і Анастасія Штефан, любителі «русского міра» з Каховки на Херсонщині програли суд про захист честі, гідності і спростування недостовірної інформації проти журналіста Олега Батуріна. Позов вони подали ще у вересні 2022 року. Вони вимагали визнати викладену у перепості журналіста на його сторінці у Фейсбуці інформацію недостовірною. 5 лютого Жовтневий районний суд Кривого Рога вирішив залишити позов без задоволення.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Предметом спору став перепост журналіста Олега Батуріна на своїй сторінці у Фейсбуці статті сайту «Європростір», в якій йшлося про те, що Максим Штефан, власник компанії «SmartNET» з Каховки співпрацює з російськими окупантами. Також у ній йшлося про його дружину Анастасію Штефан, відому своїми антиукраїнськими поглядами і її батька Олексія Супрунова. Останній ще з 2014 року активно виступав на підтримку російської окупаційної влади і в 2022-2023 роках перейшов на бік загарбників. 

У вересні 2022 року Максим і Анастасія Штефан звернулися з позовом, в якому вимагали визнати інформацію, викладену в перепості журналіста Олега Батуріна чужої статті недостовірною, зобов’язати його спростувати її протягом 5 календарних днів після набрання рішення суду законної сили і стягнути з Батуріна 120 тисяч гривень витрат на адвоката.

Під час судового процесу представник позивачів, адвокат Денис Мацкевич, змінював позовні вимоги і заявляв, що подружжя Штефанів цікавить лише визнання інформації недостовірною. Однак 5 лютого Жовтневий районний суд Кривого Рога залишив позов без задоволення. Рішення суду ще не набрало законної сили.

Як йшлося в заяві Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 1 травня 2022 року, інтернет-провайдер з Каховки «SmartNET» надає доступ до заблокованих ворожих сайтів і телеканалів, що розцінюється як підривна діяльність проти України.

Водночас Анастасія і Максим Штефан у своїй позовній заяві вимагали визнати недостовірною також інформацію про те, що вони є чоловіком і дружиною, що Максим Штефан є власником компанії «SmartNET» і що Олексій Супрунов є батьком Анастасії Штефан. 

  • Як повідомляв ЦЖР, 62-річна Лариса Сорока, мешканка села Нова Збур’ївка Голопристанської громади Скадовського району Херсонщини, вихователька місцевого ясел-садка «Малятко» підозрюється в державній зраді. За те, що вона добровільно погодилася очолити захоплений російськими загарбниками дошкільний заклад, їй світить довічне позбавлення волі з конфіскацією майна. Крім неї з окупантами співпрацюють й інші члени її родини.