21-річну пособницю окупантів Анну Полонську з Нової Каховки заочно засудили на 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна

Південь
Анна Полонська

21-річна Анна Полонська, мешканка села Корсунка Новокаховської громади Херсонської області, визнана винною в колабораційній діяльності і виправдовуванні збройної агресії РФ проти України. За скоєні злочини вона отримала 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна. 

Про це йдеться у вироку Рівненського міського суду від 14 лютого, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Судом встановлено, що Полонська Анна Євгенівна, 13 січня 2003 року народження, уродженка Нової Каховки, мешканка села Корсунка Новокаховської громади, винна в скоєні злочинів за ч. 5 ст. 111-1 і ч. 2 і ч. 3 ст. 436-2 КК України – колабораційна діяльність і виправдовування збройної агресії Росії проти України.

За даними ЦЖР, Анна Полонська ще в 2022 році добровільно перейшла на бік ворога і стала офіційною «активісткою» в окупаційній адміністрації Нової Каховки. Загарбники всюди її представляють як представницю організації «Союз матерей Херсонской области».

Відомо, що Анна Полонська бере активну участь у зйомках пропагандистських сюжетів окупантів, закликала мешканців Херсонщини брати участь у незаконному референдумі в 2022 році і незаконних виборах у 2023-2024 роках. Вона називає Херсонську область «звільненою» загарбниками, публічно захоплюється своїм кумиром – Путіним і називає українців «нащадками нацизму і фашизму».

Полонська Анна Євгенівна

Полонська Анна Євгенівна

З оприлюдненої резолютивної частини вироку відомо, що Анна Полонська засуджена до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також їй заборонено обіймати посади в органах влади строком на 15 років. Строк відбування покарання обчислюватиметься з дати її фактичного затримання. 

Вирок суду ще не набрав законної сили.