Ларисі Матрос, гауляйтерці села Чкалове на Херсонщині, про яку першим писав ЦЖР, повідомили підозру у держзраді

Південь
Лариса Матрос, колаборантка

Фермерка Лариса Матрос, яка добровільно перейшла на бік ворога і отримала посаду голови окупаційної адміністрації села Чкалове Новотроїцької громади Генічеського району Херсонщини, заочно отримала підозру СБУ в колабораційній діяльності і державній зраді. Першим про її злочин ще у вересні 2022 року писав ЦЖР.

Про це з посиланням на оприлюднену підозру повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Слідчі встановили, що 57-річна Матрос Лариса Дмитрівна, уродженка м. Чистякове Донецької області, мешканка села Чкалове Новотроїцької громади Генічеського району добровільно перейшла на бік ворога. Представники СБУ стверджують, що нібито в травні 2023 року на організованих окупантами зборах мешканців села її обрали «старостою» сіл Чкалове, Двійне, Воскресенське і Ковильне. 

«Відтоді вона взаємодіє з окупаційними органами влади, проводить різноманітні збори і громадські обговорення, посилює заходи тимчасової окупації», – йдеться у тексті підозри.

За скоєний злочин Ларисі Матрос повідомлено підозру в державній зраді і колабораційній діяльності – за ч. 5 ст. 111-1 і ч. 2 ст. 111 КК України. Їй світить довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Першим інформацію про перехід Лариси Матрос на бік ворога ще у вересні 2022 року повідомляв ЦЖР. У повідомленій їй підозрі слідчі управління СБУ в Черкаській області спираються на недостовірну інформацію. Насправді жінка перейшла на бік ворога значно раніше і очолила окупаційну адміністрацію сіл Чкалове, Воскресенське, Двійне і Ковильне влітку 2022 року: повний контроль над будівлею Чкалівського старостату Новотроїцької громади Лариса Матрос отримала 17 липня 2022 року. Саме з того часу вона виконує функції гауляйтерки чотирьох сіл.

«Лариса Матрос – відома в громаді фермерка. У неї чималі статки, земельні ділянки і інше майно в Криму, Києві, Одесі, Херсонській області. Зараз вона хизується тим, що їй нічого не буде, що все своє майно вона встигла переписати на інших рідних і що в разі чого зможе відкупитися. Але сподіваємось, що їй не вдасться уникнути покарання», – розповіли ЦЖР мешканці Новотроїцької громади.