Андрій Ліщук, вчитель фізкультури, причетний до розграбування гуртожитку Херсонського державного університету, отримав підозру

Південь

Вчитель фізкультури Андрій Ліщук під час тимчасової окупації Херсона став «директором» студмістечка захопленого Херсонського державного університету. Перед звільненням міста він розграбував гуртожиток навчального закладу, «евакуювавши» комп’ютери, меблі та інше майно на окуповане лівобережжя області.

Про це з посиланням на текст підозри Національної поліції від 29 лютого повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Слідчі встановили, що 46-річний Ліщук Андрій Васильович, мешканець Херсона, у червні 2022 року добровільно перейшов на бік ворога. Він працював вчителем фізкультури в Херсонському ліцеї Херсонської обласної ради. Окупанти призначили його в. о. директора студмістечка захопленого Херсонського державного університету. 

Він займався підбором кадрів для роботи в гуртожитках, незаконно розпоряджався їхнім майном. Ліщук розміщував там представників російських збройних формувань і ФСБ РФ. 

На початку листопада 2022 року, виконуючи вказівки фейкової ректорки захопленого університету Тетяни Томіліної, Андрій Ліщук розграбував гуртожитки навчального закладу, організувавши «евакуацію» комп’ютерів, меблів та іншого майна на окуповану лівобережну частину Херсонщини.

За скоєний злочин Ліщуку заочно повідомлено підозру в пособництві державі-агресору за ч. 1 ст. 111-2 КК України. Йому світить від 10 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

За даними ЦЖР, з окупантами співпрацює також дружина Андрія Ліщук Олена Геннадіївна, яку в 2022 році призначили комендантом гуртожитку захопленого Херсонського державного університету.