Окупанти примушують дітей в Костянтинівці на Херсонщині вчитися російською і тримають їх у «школі» голодними

Південь
Урок фізкультури в костянтинівській "школі"
Урок фізкультури в костянтинівській "школі"

Російські окупанти визнали, що у відкритій ними школі в Костянтинівській громаді Каховського району на Херсонщині вони тримають більшість дітей голодними, бо у них нема коштів на закупівлю продуктів. Самі ж діти жаліються, що їм важко вчитися на незнайомій російській мові. 

Про це йдеться в сюжеті окупаційного телеканалу «Таврия», повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Російські загарбники спробували похвалитися роботою відкритої ними 7 листопада 2023 року школи в селі Костянтинівка Каховського району Херсонщини. Однак у поширеному ними сюжеті учні зізналися, що їм дуже важко вчитися на російській мові, якої вони не знають. 

Самі окупанти визнали, що в школі величезний брак кадрів. Окупаційна директорка закладу, пенсіонерка з Херсона Вікторія Єзюкинська пожалілася, що переважна більшість освітян виїхали з небезпечної для життя лівобережної Херсонщини. А ті десять вчителів, які залишаються на території Костянтинівської і сусідньої Горностаївської громад, категорично не хочуть співпрацювати з ворогом. 

«Я до них і додому приїжджала. Деякі спочатку погоджувались, а потім передумали. Вони бояться з нами працювати», – визнала колаборантка Вікторія Єзюкинська.

Вікторія Єзюкинська, колаборантка

Вікторія Єзюкинська, колаборантка

Також неохоче віддають на «навчання» до сумнівної школи своїх дітей місцеві батьки. Як розповіли в своєму сюжеті пропагандисти «Таврии», у окупантів нема грошей на закупівлю продуктів для учнів. Єдине, що видають більшості з них – це одну булочку і чашку солодкого чаю. Лише учням молодших класів дають також сирники або каші. Буфету або повноцінної їдальні в «школі» нема. Тож більшість дітей, які змушені перебувати тут зранку до вечора, залишаються голодними.

«Якщо нам дадуть продукти, то ми будемо робити так як треба. Як нам скажуть, добавить, ми добавимо», – сказала в сюжеті працівниця їдальні.

Булочка і солодкий чай - ось і вся їжа для більшості учнів "школи"

Булочка і солодкий чай – ось і вся їжа для більшості учнів “школи”

Натомість окупанти з гордістю розповіли про відкриття у школі «стены героев» з зображеннями загиблих російських загарбників.  Вони примушують дітей брати участь у пропагандистських заходах біля неї і вшановувати ворога. 

За словами ж окупаційної директорки школи Вікторії Єзюкинської, головною проблемою закладу є «неправильно повішані батареї опалення і занизькі стелі в приміщеннях». Виправити ці так звані недоліки збираються будівельники з Рязанської області. Хоча в цій школі до великої війни встигли зробити повноцінну реконструкцію за кошти українських платників податків. 

Окупанти стверджують, що до школи в Костянтинівки їм вдалося набрати 148 дітей з 9 навколишніх сіл. Це – в рази менше загальної кількості учнів, які зараз навчаються у двох законних школах Горностаївської громади.

«У нас працюють два ліцеї селища Горностаївка і села Каїри. В них дистанційно вчиться приблизно 700 дітей», – сказали ЦЖР представники Горностаївської селищної військової адміністрації.

“стена героев” з портретами російських окупантів у Костянтинівській школі

Школа в Костянтинівці – єдина, яку окупантам майже за два роки вдалося відкрити в двох громадах, Костянтинівській і Горностаївській. 

  • Як повідомляв ЦЖР, 64-річний Олександр Кузьомінський, учасник АТО, козацький сотник і вчитель історії з селища Горностаївка і 49-річний Олег Михайлов, ексдиректор школи села Велика Благовіщенка Каховського району Херсонщини співпрацюють з ворогом. Вони допомогли російським окупантам з незаконним відкриттям захопленої школи в сусідній Костянтинівській громаді і тероризують вчителів, примушуючи їх до колабораційної діяльності.