Росіяни призначили керівника юридичної особи окупованої Запорізької АЕС

Південь

Уряд РФ призначив керівника Федерального державного унітарного підприємства “Запорожская АЭС”, створеного в 2022 році для передачі віджатої атомної електростанції у російську власність.  Владіслав Ісаєв керуватиме юрособою ЗАЕС два роки.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на розпорядження, підписане очільником уряду РФ Міхаїлом Мішустінім.

“Призначити Ісаєва Владіслава Васільєвіча генеральним директором Федерального державного унітарного підприємства “Запорізька АЕС” строком на два роки”, – сказано в документі, підписаному 1 квітня 2024 року.

ФГУП “Запорожская АЭС” було створене в жовтні 2022 року для передачі ЗАЕС у федеральну власність. Ще тоді Росмайно мало призначити гендиректора, затвердити статут підприємства і забезпечити формування статутного фонду в розмірі 500 000 рублів.

В російському державному реєстрі дані про керівників та засновників ФГУП “Запорожская АЭС” обмежені. Як вказано в поясненні, такі обмеження застосовуються, “якщо до керівників запроваджені санкції іноземними державами або якщо підприємство виконує оборонні замовлення або якщо знаходиться на території Криму та Севастополя”.

Про професійний досвід та біографію Владіслава Ісаєва не повідомляється.

З відкритих джерел відомо, що Ісаєв був співробітником АО “Концерн “Росенергоатом”. У 2016 році він відповідав за проведення аукціонів з продажу акцій підприємств концерну.

Юрій Чернічук, призначений окупантами в листопаді 2022 року директором «відокремленого підприємства “Запорожская АЭС” і першим заступником гендиректора АО «Эксплуатирующая организация ЗАЭС», яке здійснює управління ЗАЕС з жовтня 2022 року, залишається на своїй посаді. 

Запорізька АЕС – найбільша атомна станція в Європі, має шість енергоблоків.

Після окупації частини Запорізької області ЗАЕС знаходиться під управлінням Росатому. Один енергоблок станції наразі перебуває в режимі гарячої зупинки для забезпечення власних потреб, інші – в холодному режимі.

Як повідомлялося, на Запорізькій АЕС стався черговий блекаут, існувала загроза радіаційній безпеці. Згодом стало відомо, що “Укренерго” відновило роботу високовольтної лінії, яка необхідна для енергозабезпечення потреб Запорізької атомної електростанції. Наразі станція вже перейшла з резервної на нормальну схему живлення.

Як повідомлялось, 4 березня 2022 року окупанти захопили Енергодар та ЗАЕС поряд із містом. Це найбільша за розмірами АЕС у Європі та третя – у світі. Вона працює в об’єднаній енергосистемі України трьома із шести блоків. 21 липня Енергоатом повідомив, що окупанти завели важку техніку до машинної зали енергоблоку. Російська окупаційна влада обмежує присутність українських співробітників на станції. Російські військові майже щодня обстрілюють майданчик захопленої ними ЗАЕС, а сама станція замінована.

5 жовтня 2022 року Володимир Путін підписав «указ», у якому доручив «передати в управління РФ» Запорізьку атомну електростанцію, яку захопили російські військові.

29 вересня 2023 року 69 країн на Генеральній конференції МАГАТЕ підтримали резолюцію про повернення Запорізької АЕС під контроль України. 23 листопада 2023 року Євросоюз і низка країн закликали РФ негайно вивести свої війська, техніку, обладнання та інший персонал із незаконно захопленої Запорізької АЕС, а повний контроль над станцією повернути компетентному українському персоналу.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter