Зрадник-СБУшник з Криму Артур Данила допитував і катував викрадених окупантами людей у Херсоні

Південь
катівня

47-річний Артур Данила, колишній співробітник СБУ, підполковник з Криму, який ще в 2014 році перейшов на бік ворога, під час тимчасової окупації Херсона допитував і катував викрадених людей. За скоєний злочин Національна поліція України 29 березня заочно повідомила йому підозру в державній зраді.

Про це йдеться у оприлюдненій підозрі, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Слідчі вставили, що 47-річний Данила Артур Михайлович, уродженець Хмельницького, мешканець Сімферополя на початку березня 2022 року прибув до тимчасово окупованого Херсона разом із військами РФ. У березні-вересні 2022 року він разом із загарбниками незаконно допитував і катував викрадених проукраїнських активістів, яких тримали в катівні на вул. Пилипа Орлика, 15 у Херсоні. 

Також Артур Данила відбирав у викрадених заяви про нібито відсутність у них претензій щодо їхнього утримання. Від полонених вимагали надавати інформацію про місця перебування українських військових, АТОвців і проукраїнських людей.

Артур Данила з 2000 року служив у СБУ. В 2012 році його призначили заступником начальника відділу – начальника 1 сектору 3 відділу 3 управління Центру спеціальних операцій боротьби з тероризмом, захисту учасників кримінального судочинства та працівників правоохоронних органів СБУ. 

Артур Данила отримав підозру в державній зраді. За ч. 1 ст. 111 КК України йому світить від 12 до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

В 2016 році СБУ оприлюднювала список колишніх своїх співробітників, які зрадили присязі і перейшли на бік ворога в Криму. Серед них був Артур Данила.

  • Як повідомляв ЦЖР, Євгенія Чернишова, окупаційна «ректорка» Херсонського державного аграрно-економічного університету і Георгій Тамбовцев, заступник начальника окупаційного департаменту молоді та спорту Херсонщини причетні до незаконної депортації дітей з тимчасово окупованого села Новопетрівка Миколаївської області в 2022 році. Обом зрадникам повідомили підозри в порушенні законів та звичаїв війни. Їм світить від 8 до 12 років позбавлення волі.