РФ використовує мобілізацію на ТОТ, щоб задовольнити потребу своєї армії у додатковому особовому складі – розвідка Британії

Південь
Фото: РИА Новости

У британській розвідці вказують, що проведенням призову на окупованих територіях Запорізької області Росія намагається задовольнити потребу своїх збройних сил у додатковому особовому складі. Крім того, мобілізація є частиною кампанії Кремля з русифікації загарбаних територій та примушення її населення прийняти нову «владу».

Про це у щоденному огляді повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

У розвідці вказали, що так званий губернатор Запорізької області Євген Баліцький підписав «указ», в якому йдеться про те, що Росія готує необхідну інфраструктуру та заходи для проведення призову на військову службу в окупованих Росією районах Запорізької області.

Аналітики зазначають, що це буде перший призов на цій тимчасово окупованій Росією території з моменту її незаконної анексії у вересні 2022 року.

«Цілком ймовірно, що Росія розглядає цей захід як спосіб задовольнити потребу російських збройних сил у додатковому персоналі для підтримки своїх військових зусиль. Вплив указу, ймовірно, буде обмеженим з огляду на те, що значна частина населення Запоріжжя виїхала», – йдеться в огляді.

У британській розвідці зауважили також, що у Мелітополі, найбільшому окупованому росіянами місті Запорізької області, залишилося лише 40% довоєнного населення, і половина з них – етнічні росіяни, яким запропонували роботу в місті.

«Цей «указ» також є частиною ширшої кампанії російської влади на тимчасово окупованих територіях, спрямованої на примушення населення прийняти російське управління. Кремль продовжує проводити невпинну політику русифікації на тимчасово окупованих територіях України», – резюмували аналітики.

Як повідомляв ЦЖР, окупаційна адміністрація на Запоріжчині проводить підготовку до першого призову українців на службу в армію РФ, що є воєнним злочином. 17 квітня 2024 року гауляйтер Євген Балицький підписав розпорядження про створення призовних комісій Запорізької області та територіальних громад. Документом також затверджений склад комісій та перелік медичних установ, які будуть проводити медогляд призовників.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter