Гауляйтер Балицький розпорядився створити на ТОТ Запоріжчини призовні комісії – ЗМІ

Південь
Фото: РИА Новости

Окупаційна адміністрація на Запоріжчині проводить підготовку до першого призову українців на службу в армію РФ, що є воєнним злочином. Гауляйтер Євген Балицький підписав розпорядження про створення призовних комісій Запорізької області та територіальних громад. Документом також затверджений склад комісій та перелік медичних установ, які будуть проводити медогляд призовників.

Про це з посиланням на власні джерела повідомляє видання Бердянськ 24. На сайті окупаційного губернатора наразі це розпорядження не опубліковане. 

На окупованих територіях Запорізької області вперше відбуватиметься призов в російську армію. «Для якісної підготовки призову» гауляйтер Балицький 17 квітня підписав розпорядження про створення призовних комісій.

Документом затверджуються основний і резервний склади призовних комісій – обласної та таких, що діятимуть в громадах, а також перелік медичних установ, які будуть проводити медогляди та в подальшому лікувати призовників.

Також документом, рекомендується окупаційним керівникам громад всіляко сприяти воєнкоматам та взяти під особистий контроль виконання плану призову. А силовикам – долучатися до розшуку ухилянтів.

balyckiy_rozporyadzhennya-viyskoviy-pryzov_tot

 

Як повідомляв ЦЖР, 31 березня 2024 року Владімір Путін підписав указ про весняний призов в армію РФ, який вперше стосується окупованих територій півдня України. З 1 квітня до 15 липня на військову службу в РФ загалом призвуть 150 тис. осіб від 18 до 30 років.

Це черговий крок окупаційної влади до залучення мешканців окупованих територій до служби в окупуючій армії, що є порушенням міжнародного гуманітарного права і кваліфікується українським законодавством як воєнний злочин.

Росіяни намагаються залучити мешканців ТОТ Запорізької області до війни проти свого народу, пропагуючи контрактну службу. Влаштуватися на контракт пропонують до підрозділів Міноборони РФ та до так званих «добробатів», які є частиною «бойового армійського резерву». 

Наприкінці липня 2023 року в російському «Едином государственном реестре юридических лиц» (ЕГРЮЛ) з’явилася інформація про утворення «Федерального казенного учреждения «Военный комиссариат Запорожской области».

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter