Гауляйтер Каховки Павло Філіпчук готується до переїзду на Балі: йому допомагає друг-колаборант Роман Лежев

Південь
Гауляйтер Каховки Павло Філіпчук
Гауляйтер Каховки Павло Філіпчук

Голова російської окупаційної адміністрації Каховки Павло Філіпчук готує собі запасний аеродром на індонезійському курортному острові Балі. Зароблені у загарбників і вкрадені у каховчан гроші він вкладає в купівлю нерухомості в Нуса-Дуа – одному з найдорожчих і найелітніших прибережних районів Балі. Допомагає йому з цим друг-колаборант Роман Лежев, мешканець Індонезії, який зараз разом із Філіпчуком служить окупантам у Каховці.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

40-річний Павло Філіпчук, гауляйтер Каховки, що на Херсонщині, активно готує собі «запасний аеродром» далеко за межами не лише України, а й любої йому Росії. Зароблені у окупантів і вкрадені у мешканців Каховської громади гроші він вкладає в купівлю нерухомості в Нуса-Дуа – одному з найдорожчих і найелітнішних прибережних районів курортного острова Балі в Індонезії. 

Допомагає йому з придбанням нерухомості мешканець Балі, колаборант і друг зі шкільних років Філіпчука Лежев Роман Ігорович, 8 грудня 1982 року народження (ІНН 3029219132, паспорт громадянина України МО 866527, виданий 21 серпня 2000 року Каховським райвідділом УМВС). Зараз Лежев працює в окупаційній адміністрації Каховки під керівництвом Павла Філіпчука і здає російським загарбникам мирних мешканців міста.

«Роман Лежев – дуже цікава і небезпечна особа. Він вивчився в Херсоні на кухара і пішов працювати в міжнародну круїзну компанію «MSC Cruises», з якою, можливо, й досі має контракт. На круїзному судні він познайомився з масажисткою, здається, з Малайзії, одружився на ній і переїхав з нею на острів Балі, де придбав будинок. Незадовго до повномасштабного вторгнення Росії в Україну Павло Філіпчук приїжджав до Лежева на Балі разом зі своєю тодішньою коханкою, колаборанткою і проституткою Заряною Ус. Потім дружина Романа Лежева вигнала його і він повернувся до Каховки, аби підзаробити грошей під керівництвом свого шкільного друга Філіпчука», – на умовах анонімності розповіли мешканці Каховки.

Роман Лежев 2024 рік квітень фото з окупаційних пабліків

Роман Лежев квітень 2024 року, фото з окупаційних пабліків

За їхніми словами, Роман Лежев постійно вживає наркотики, завжди має при собі марихуану, ніж і газовий балончик. Також він відомий своєю агресивною і неординарною поведінкою: Лежев любить фарбувати собі губи в червоний колір, бити і принижувати жінок. Ті, хто з ним знайомий, кажуть, що саме через це його малайзійська дружина подала на розлучення. 

Про те, що Павло Філіпчук готує собі «запасний аеродром» в іншій країні, чимало пишуть і в окупаційних пабліках Каховки. Їхні користувачі обурюються, що гауляйтера міста вкрай рідко можна застати в Каховці і що сам він постійно кудись виїжджає. Навіть самі колаборанти припускають, що Філіпчук збирається мігрувати до якоїсь із країн, де поширені індуїстські релігійні практики, якими він здавна захоплюється.

Також в окупаційних пабліках Каховки згадують про зникнення матері гауляйтера Олени Філіпчук: подейкують, що після її звільнення з посади начальниці місцевого окупаційного пенсійного фонду вона емігрувала до Грузії. «Накрала собі разом із синком мільйони і переїхала подалі від війни», – пишуть у пабліках.

  • Як повідомляв ЦЖР, Ірина Махньова, колишня очільниця окупаційного відділу освіти Каховки, звинуватила окупаційну владу міста у хамстві, тотальній брехні і відсутності найменшого натяку на турботу про місцевих мешканців. Також колаборантка в коментарях у соцмережі Вконтакте нещадно розкритикувала окупаційну «администрацию Каховского муниципального округа» на чолі з гауляйтером Павлом Філіпчуком за бездіяльність.