Колишній ютубер Артем Лагойський на прізвисько «Бидло», про якого писав ЦЖР, став новим «міністром культури» на окупованій Херсонщині

Південь
Артем Лагойський, колаборант. Фото: скріншот відео пропагандистів

Колаборант Артем Лагойський – колишній ютубер на прізвисько «Бидло» – призначений росіянами новим “міністром культури” окупованої частини Херсонщини.

Про призначення Лагойського повідомляють IPC-Південь.

“Радий, що можу приносити користь своїй малій батьківщині, яка тільки почала робити внесок у загальну скарбничку культури нашої неосяжної країни”, – зазначив Лагойський.

Ютубер замінив на цій незаконній посаді колишнього “міністра” – херсонського колаборанта Олександра Кузьменка. Чому росіяни звільнили останнього – не зрозуміло.

СБУ 17 серпня повідомила про підозру в колабораційній діяльності 31-річному херсонцю Артему Лагойському. Цей колишній ютубер на прізвисько «Бидло» і герой публікацій ЦЖР, працював на окупантів «виконуючим обов’язки першого заступника міністра культури Херсонської області».

Слідчі встановили, що мешканець Херсона Артем Лагойський не раніше жовтня 2022 року дав добровільну згоду працювати на окупантів на посаді «в. о. першого заступника міністра культури Херсонської області».

«Він безпосередньо здійснював загальне управління незаконним органом влади та підпорядкованими структурними підрозділами і установами, представляв інтереси окупаційної адміністрації області у взаємовідносинах з органами влади РФ», – йдеться в повідомленні про підозру.

Артему Лагойському світить від п’яти до десяти років позбавлення волі і конфіскація майна за ч. 5 ст. 111-1 КК України – колабораційна діяльність.

Про колаборанта Артема Лагойського ЦЖР повідомляв у жовтні 2022 року. За даними IPC-Херсон, Лагойський працював викладачем на кафедрі економіки в Херсонському державному університеті. Також він був завідувачем навчально- методичної лабораторії суспільствознавчих дисциплін – історія, правознавство, громадянська освіта та етика – Херсонської академії неперервної освіти.

У світі віртуальних ігор Артем Лагойський був відомий під ніком «Бидло». Акаунт під назвою «Good Games Быдло» він використовував у своєму YouTube-проєкті і сторінці в російській соцмережі. Свою діяльність з ніком «Бидло» Лагойський припинив чотири роки тому, зібравши всього 350 підписників на YouTube. В окупаційному мінкульті Херсонщини він опікувався філармонією, бібліотеками та музеями в Херсоні.

Як повідомляв ЦЖР, російські загарбники «відсторонили» законне керівництво каховського міського палацу культури «Меліоратор», що на Херсонщині і призначили власну «директорку». Нею стала місцева мешканка Бєлоущенко Людмила Яківна, 20 липня 1964 року народженняяка останні роки торгувала яблуками біля входу до каховського центрального ринку.