Після деокупації Азовське узбережжя очікує бурхливий рост туризму – Денис Катюха, голова ГО «Азовська гостинність»

Південь
Кирилівка. Фото: igotoworld
Кирилівка. Фото: igotoworld

Росія окупувала 30 відсотків туристичної галузі України. Азовське узбережжя, яке було популярним напрямком відпочинку для сімейного та внутрішнього туризму, повністю захоплене окупантами. Бази відпочинку частково розграбовані, частково зайняті російськими військовими. Як законні власники віджатого окупантами туристичного бізнесу готуються до відновлення діяльності після звільнення та чи є перспективи у курортного бізнесу на деокупованій території, в ефірі ІРС-Південь розповів Денис Катюха, голова ГО “Азовська гостинність”.

У світі є багато прикладів, коли після військового конфлікту на території починається бурхливий ріст туризму. Денис Катюха наводить приклад Єгипту, Кореї, а також Хорватії і Чорногорії. В деяких з цих країн військові дії відбувалися відносно недавно, а зараз це один з дуже популярних туристичних напрямків.

Голова ГО “Азовська гостинність” і власник бази на узбережжі Азовського моря вже відчуває відкладений попит на туристичні поїздки на Азовське узбережжя. 

На його думку, це пов’язано з тим, що Україна вже є брендом, і багато людей приїдуть просто подивитися на нас. Частина туристів з України також оберуть Приазов’я, бо воно було окуповане ворогом. 

На деокупованій території запрацюють нові напрямки туризму.

“До війни в Україні розвивалися в основному діловий туризм (людина приїздить у відрядження і відвідує туристичні об’єкти) та відпочинковий туризм (поїздка “на море” в Кирилівку або “на лижі” в Буковель).

Зараз відкриється ще два додаткових види: дарк-туризм або меморіальний туризм, який передбачає подорожі до місць, історично пов’язаних зі смертю та трагедією, де люди поїдуть вшанувати пам’ять загиблих та подивитися на зруйновані міста. Це можуть бути локації стертих з лиця землі міст – таких, як Бахмут тощо.

А на території Приазов’я рушієм туризму будуть волонтерський та солідарний туризм. 

Люди приїздитимуть до нас із солідарною метою – показати, що для них Україна – важлива, – пояснює Денис Катюха. 

Він впевнений, що найпершими інвесторами стануть місцеві, мешканці найближчої території. Далі ті, хто був за кордоном та повернувся. Вони ж привезуть із собою і своїх нових друзів – іноземців. 

“В російсько-українській війні Україна не тільки виборює життя, ми виборюємо і місце в світі. Тепер весь світ точно знає, що Україна – не Росія, і в нашу країну точно приїдуть нові люди”, – впевнений голова ГО “Азовська гостинність”. 

Повну розмова з головою ГО “Азовська гостинність” можна подивитись за посиланням.

ЦЖР повідомляв, що росіяни анонсують вже третій «успішний курортний сезон» на окупованому Азовському узбережжі і звітують про розвиток туристичної інфраструктури. При цьому більше 90 відсотків баз відпочинку розграбовані, занедбані або використовуються для розміщення російських військових та найманців. 

Про примарний курортний сезон 2024 року на окупованому Півдні дивіться у програмі “Питання національної безпеки” з Валентиною Самар. У випуску йдеться про те, як російські окупанти цинічно розраховують прикритись туристами від ударів ЗСУ.