Росія будує «потьомкінські курорти» на окупованому Азовському узбережжі – Денис Катюха, голова ГО «Азовська гостинність»

Південь
База відпочинку «Адмірал» у Кирилівці, Запорізька область Фото: admiral.zp.ua

Росіяни анонсують вже третій «успішний курортний сезон» на окупованому Азовському узбережжі і звітують про розвиток туристичної інфраструктури. При цьому більше 90 відсотків баз відпочинку розграбовані, занедбані або використовуються для розміщення російських військових та найманців. 

Що насправді відбувається на Азовському узбережжі з початку повномасштабного вторгнення та наскільки реалістичні плани окупантів щодо курортного сезону – 2024  розповів під час онлайн-конференції ІРС – Південь голова ГО «Азовська гостинність» Денис Катюха.

За його словами, повноцінний курортний сезон окупанти можуть хіба що імітувати.

«У росіян, ймовірно, є таке завдання, щоб якомога більше людей приїхали на ТОТ. Але з 2014 року так само відпочивальників запрошують до Криму, а їдуть туди здебільшого ті, хто отримав путівки. На Азовське узбережжя їхатимуть ще менше, бо є питання і до безпеки, і до логістики», – говорить Денис Катюха.

Він нагадує, що на Азовське узбережжя до початку великої війни їхали переважно жителі лівобережжя України – Запоріжжя, Харкова, Донецької та Луганської областей. Після окупації, за його словами, на пляжах побачиш хіба що мешканців найближчих міст – Мелітополя, Енергодара.

Тож всупереч заявам загарбників, на окупованому Азовському узбережжі відпочивати нікому. Та і курортна інфраструктура занедбана.

За статистикою окупантів, готові до роботи менше 10 відсотків баз відпочинку та готелів. Інші або розграбовані, або зайняті російськими військовими.

Частина пляжів, в тому числі в Кирилівці, закрита для відвідування та використовується як полігони для навчань. Вихід в море заборонений, тож про риболовлю також не йдеться. 

Деякі бази відпочинку на окупованому Азовському узбережжі вже рекламують свої послуги. Але це не нові об’єкти. Всі вони були побудовані і працювали ще до повномасштабного вторгнення. А потім росіяни  їх віджали у законних власників.Так відбувалося і з базою відпочинку «Адмірал», власником якої є Денис Катюха. У жовтні 2022 року на базу прийшли росіяни та оголосили її «безхазяйною». А потім «націоналізували». Тепер окупаційне «ГУП «Курорты Запорожской области» рекламує віджатий об’єкт, акцентуючи увагу на тому, що «нарешті з’явився водний відпочинковий комплекс з підігрівом». 

За словами законного власника, цей водний комплекс запрацював ще в 2021 році. А на базі не зроблено нічого нового.
Проте окупанти продовжують брехати про «розвиток».

«Це вже було. У 18 сторіччі якраз десь в наших краях для Єкатерини ІІ будували «потьомкінські дєрєвні», тобто бутафорські споруди, щоб показати нібито розквіт території. Тепер влаштовують «потьомкінський» курорт. А споживачі російських новин тому вірять», – говорить.Д. Катюха.