На лівобережжі Херсонщини окупанти змушують дітей ексгумувати поховання жертв нацистів часів Другої світової війни

Південь
Діти з лівобережжя Херсонщини розкопують поховання часів Другої світової війни біля Генічеська. Крайній праворуч - Серафім Іванов, начальник херсонського штабу «Юнармії». Фото: окупаційні ЗМІ

Російські окупанти змусили дітей з лівобережжя Херсонщини розрити поховання жертв влаштованих німецькими нацистами масових розстрілів у 1941-1943 роках поблизу Генічеська. Залучення школярів до ексгумації людських решток загарбники називають «патріотичним вихованням». Крім дітей, до «пошукової роботи» залучили також і важку техніку, що може просто знищити поховання.

Про це повідомляють кореспонденти «IPC-Південь» з посиланням на російські джерела.

«У нашому випадку стоїть завдання зібрати точні відомості про масове поховання поблизу Генічеська, для чого буде проведено комплекс слідчих, судово-медичних та історико-археологічних заходів», – заявив так званий «губернатор» окупованої частини Херсонщини Володимир Сальдо.

Акцію з ексгумації росіяни назвали «Без строку давності». Чому розкопувати поховання треба саме зараз і саме силами місцевих дітей та підлітків, які не мають досвіду ведення подібних робіт, – не повідомляється.

На одному з опублікованих окупаційними медіа фото також засвідчено участь у роботах важкої техніки, зокрема екскаватора. За відсутності досвідчених археологів та пошуковців, такі методи, скоріш за все, призведуть до фактичного знищення об’єкта.

Окупанти використовують екскаватор для розриття поховання часів Другої світової війни біля Генічеська на лівобережжі Херсонщини. Фото: окупаційні ЗМІ

Також на фото засвітився росіянин Серафім Іванов, начальник херсонського регіонального штабу російської молодіжної організації «Юнармія».

Як повідомляв ЦЖР, Серафім Іванов – член молодіжки Санкт-Петербурзького міського відділення Всеросійської організації «Боевое братство» – загальноросійської некомерційної організації ветеранів локальних воєн та військових конфліктів. Він називає себе співзасновником всеросійського молодіжного руху «Волонтерская рота», що був створений цією організацією. На Херсонщині Іванов займається поширенням російської пропаганди та мілітарним вихованням місцевих дітей.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter