Вода йде під землю. В окупованій Чорнянці на Херсонщині повністю пересохло місцеве озеро

Південь

За рік, що минув після знищення окупантами Каховської ГЕС і Каховського водосховища в селі Чорнянка Таврійської громади на лівобережжі Херсонщини повністю висохло місцеве озеро. Разом із його зникненням у селі сильно впав рівень води у свердловинах. 

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Фотографії повністю пересохлого озера у селі Чорнянка Каховського району Херсонщини опублікували в одному з місцевих чатів. 

Як розповіли ЦЖР мешканці Чорнянки, це озеро, діаметром майже 6,5 кілометри, виникло тут після будівництва Каховської ГЕС у 1950-х роках. Тоді рівень підземних вод почав стрімко підвищуватися і житлові будинки опинилися у воді. Саме озеро виникло на місці старого села Чорнянка, тож місцеві жителі почали будувати собі будинки навколо новоутвореної водойми і переселятися туди.

«Саме тому це озеро було розташоване посеред села. Навколо нього висаджували дерева для укріплення берегової лінії. Там плавало багато лебедів, це було улюблене місце для відпочинку. Також там ловили рибу, щоправда, останні роки її там майже не було», – сказали мешканці Чорнянки.

Разом зі зникненням озера у селі стрімко впав рівень води у свердловинах. Поки водопостачання в Чорнянці окупантами надається, хоча й з перебоями: вода є тоді, коли є світло. А електроенергію тут стали вимикати, як і в навколишніх населених пунктах.

Мешканці Чорнянки занепокоєні тим, що рівень підземних вод тут буде й надалі падати. Тим більше, що в селі звикли використовувати багато води для поливу городів і присадибних ділянок.

«Поки наші свердловини ще дістають до води, тож вона у нас є. Але як надовго її вистачить під землею – невідомо. Тим більше, що в навколишніх селах ситуація з водопостачанням лише погіршується», – кажуть місцеві.