Близько 500 адрес. Окупанти на Херсонщині опублікували чергові списки житла, яке погрожують відібрати у його власників

Південь
Фото: wikimapia.org

Російські окупанти опублікували кілька списків житлових приміщень, які погрожують відібрати у їхніх господарів, якщо вони не нададуть їм документи про право власності. В них вказані 122 адреси у селищі Верхній Рогачик Каховського району і 352 адреси в Скадовському районі лівобережної Херсонщини.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Списки житлових приміщень, що нібито мають ознаки безхазяйного опублікував окупаційний уряд Херсонщини. Загарбники вимагають від власників нерухомого майна протягом 30 календарних днів принести їм до села Щасливцеве Генічеської громади правовстановчі документи і паспорт громадянина РФ. 

У разі неявки власника помешкання квартири або будинки погрожують визнати «безхазяйними» і передати окупаційній владі. Росіяни цей процес називають «націоналізацією».

У списку вказані 122 адреси у селищі Верхній Рогачик Каховського району, а також 352 адреси в Скадовському районі Херсонщини. Причому, в списку по Скадовському району вказані лише назви вулиць і номери будинків та квартир, без зазначення назв населених пунктів. Вочевидь, значна частина цих адрес стосується міста Скадовська.

Причому у багатьох випадках окупанти вказали давно не існуючі адресі, оскільки вулиці Карла Маркса, Лєніна, Куйбишєва, «Жовтневої революції», Комсомольська та деякі подібні на Херсонщині давно перейменували.

Близько 500 адрес. Окупанти на Херсонщині опублікували чергові списки житла, яке погрожують відібрати у його власників

Як повідомляв ЦЖР, раніше російські окупанти опублікували подібні списки з адресами в Бехтерській, Ювілейній, Іванівській, Чаплинській, Нижньосірогозькій, Генічеській, Хрестівській, Асканія-Нова і Каховській громадах лівобережної Херсонщини. 

В деяких опублікованих списках переважають квартири і будинки, в яких проживали представники місцевої влади, підприємці, керівники великих місцевих підприємств і громадські активісти, які вимушено виїхали з окупації. 

Окупанти посилаються на постанову так званого уряду Херсонщини №25-пп від 22 березня 2024 року «Про затвердження порядку і використання житлових приміщень, що мають ознаки безхазяйного майна, на території Херсонської області». В ній прописаний механізм незаконного привласнення майна загарбниками. 

У цій «постанові» є пункт, який передбачає повернення «націоналізованого» майна їхньому власнику, якщо той з’явиться і надасть усі необхідні документи. Однак у власника можуть стягнути за повернення житла гроші, якщо ті, кому окупанти  передали цю квартиру або будинок, витратилися на його ремонт.