«Сенатор» Рогозін визнав, що більшість дітей ТОТ Запоріжчини навчались онлайн в українських школах і бідкається про нестачу вчителів

Південь
«Сенатор» Ради Федерації від ТОТ Запорізької області Дмітрій Рогозін (праворуч) під час інтерв'ю пропагандисту, 26.06.2024. Фото з соцмережі

Так званий «сенатор» Ради Федерації від окупованої частини Запорізької області Дмитро Рогозін визнав, що більшість дітей у регіоні не бажали здобувати російську освіту та навчалися онлайн в українських школах. Він також скаржиться, що в Запоріжжі вже третій рік російської окупації відчувається кадровий голод у сфері освіти, а захоплені школи стоять напівпорожні.

Об этом сообщает Центр журналистских расследований.

«Виявилася цікава річ – у 2022 році по всій звільненій нами території Запорізької області було лише 27 тисяч дітей, які ходили до школи. Інші діти взагалі до школи не ходили, вони сиділи вдома на українському інтернеті, здобуваючи освіту дистанційно, тим більше, що звикли в роки пандемії саме до такого неподобства. І до школи їх було не заманити, до російської школи. Це багато про що говорить», – заявив нещодавно російським пропагандистам Рогозін.

За його словами, якщо в перший рік окупації в школах за програмою РФ навчалися 27 тисяч українських дітей (15,8%), то 2023-го – вже 37 тисяч учнів (21%).

За даними Головного управління статистики в Запорізькій області, на початок навчального року 2021/2022 в закладах середньої освіти регіону був зареєстрований 170 381 школяр.

Рогозін також відзначив, що на захопленій частині Запоріжжя є велика нестача вчителів, адже працювати на окупантів та викладати за російською програмою зголосилися лише 40% педагогічного складу. 

З 2022 року силові структури РФ полюють на тих людей в окупації, які продовжують викладати і навчатися онлайн за українською програмою. Освітян затримують і відправляють на «підвал», а родинам, в яких діти не ходять до російських шкіл, погрожують позбавленням батьківських прав. 

Водночас, Москва посилено мілітаризує всі освітні процеси на ТОТ півдня України.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter